Ուհանում առաջին անգամ կորոնավիրուսի վարակվածության նոր դեպք չի գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանի Հուբեյ նահանգի կենտրոն համարվող Ուհան քաղաքում, որը պանդեմիա որակված վարակի էպիկենտրոնն է, կորոնավիրուսի բռնկումից ի վեր առաջին անգամ մարտի 18-ին վարակվածության նոր դեպք չի արձանագրվել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Չինաստանի Հուբեյ նահանգի առողջապահական հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ նահանգում մահերի թիվն ավելացել է 8-ով, իսկ կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը Ուհանում 50 հազար 5 է, Հուբեյում՝ 67 հազար 800:
Մարտի 18-ին նահանգում, ընդհանուր առմամբ, դուրս է գրվել 795 մարդ, արդյունքում հոսպիտալացված անձանց թիվը կրճատվել է՝ հասնելով մինչև 6 հազար 636, այդ թվում` 1809 ծանր, 465-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են:
Կորոնավիրուսն ի հայտ է եկել Ուհան քաղաքում նախորդ տարվա վերջին և այդ ժամանակից ի վեր տարածում է գտել աշխարհի 166 երկրում:

В Ухани впервые не зафиксированы новые случаи заражения коронавирусом
В китайском городе Ухань, являющемся центром китайской провинции Хубэй и эпицентром инфекции, названной пандемией, впервые с момента вспышки коронавируса 18 марта не было зафиксировано новых случаев заражения. Как передает «Арменпресс», здравоохранительная комиссия китайской провинции Хубэй сообщает, что число смертей в провинции увеличилось на 8, число инфицированных коронавирусом в Ухани - 50 000, в провинции Хубэй - 67 800.
Всего в провинции Хубэй 18 марта было выписано 795 человек, в результате число госпитализированных сократилось до 66 636 человек, в том числе 1 809 – в тяжелом состоянии, 465 - в крайне тяжелом состоянии.
Вспышка нового коронавируса COVID 19 в Ухани впервые была зафиксирована в конце декабря 2019 года и с тех пор распространилась в 166 странах мира.