Կուբայում գրանցվել են կորոնավիրուսի առաջին երեք դեպքերը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսով հիվանդանալու առաջին երեք դեպքերը հաստատվել են Կուբայում, խոսքը վերաբերում Է Իտալիայից ժամանած երեք զբոսաշրջիկների: Այդ մասին հայտնել Է NTV հեռուստաալիքը՝ հղում անելով երկրի առողջապահության նախարարությանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նախօրյակին շնչառական հիվանդության ախտանշաններով իտալացի չորս զբոսաշրջիկներ են հայտնաբերվել Տրինիդադ քաղաքի հոսթելներից մեկում: Նրանք ժամանել Էին մարտի 9-ին: Մարտի 11-ին ազգային լաբորատորիան հաստատել Է, որ չորս զբոսաշրջիկներից երեքը վարակված են կորոնավիրուսով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

На Кубе зафиксировали три случая коронавируса
Первые случаи заболевания коронавирусом подтверждены наКубе, речь идёт о трех туристах изИталии, сообщает телеканал NTV со ссылкой на минздрав страны.
Накануне были выявлены четверо итальянских туристов с симптомами респираторного заболевания в одном из хостелов городаТринидад. Они прибыли в страну 9 марта,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Одиннадцатого марта национальная лаборатория подтвердила, что трое из четырех туристов заболеликоронавирусом. Их здоровью ничего не угрожает.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку нового коронавируса пандемией. В мире заражены уже около 120 тысяч человек более чем в 100 странах, большинство выздоровели, но более 4 тысяч скончались.