Աննա Հակոբյանն Արգենտինայի առաջին տիկնոջը հրավիրել է Երևան․ այցը կկայանա աշնանը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, ‹‹Իմ քայլը›› և ‹‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը մարտի 7-ին Արգենտինայի հանրապետության մայրաքաղաք Բուենոս Այրեսում հյուրընկալվել է երկրի Նախագահական նստավայրում (Casa Rosada) և հանդիպել երկրի առաջին տիկին Ֆաբիոլա Յանյեզին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, ՀՀ վարչապետի տիկինն ու Ֆաբիոլա Յանյեզը խոսել են առաջին տիկինների դերի և առաքելության մասին, կարևորել համատեղ ծրագրերի իրականացումը՝ շեշտելով, որ չպետք է վատնել երկրի ղեկավարի տիկնոջ կարգավիճակը և պետք է այն ծառայեցնել ի բարօրություն ինչպես սեփական երկրի, այնպես էլ ամբողջ աշխարհի։
Աննա Հակոբյանն Արգենտինայի առաջին տիկնոջը ներկայացրել է իր ղեկավարած ‹‹Իմ քայլը›› և ‹‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների գործունեությունը, ինչպես նաև ‹‹Կանայք հանուն խաղաղության›› արշավի նպատակը։ Տիկին Յանյեզն էլ ներկայացրել է Արգենտինայում իր ծավալած գործունեության մանրամասները։
Հանդիպման ավարտին Աննա Հակոբյանը Ֆաբիոլա Յանյեզին հրավիրել է Հայաստան։ Վերջինս սիրով ընդունել է հրավերը․ նախնական պայմանավորվածությամբ այցը կկայանա աշնանը։
Արգենտինայի առաջին տիկինն էլ Աննա Հակոբյանին հրավիրել է մասնակցելու Լատինական Ամերիկայի առաջին տիկինների ալյանսի առաջիկա հանդիպմանը։ Աննա Հակոբյանը սիրով ընդունել է հրավերը։

Armenian PM’s spouse invites First Lady of Argentina to Yerevan
YEREVAN, MARCH 9, ARMENPRESS. Spouse of the Armenian prime minister, Chairwoman of the Board of Trustees of My Step and City of Smile charitable foundations Anna Hakobyan was hosted on March 7 at the Casa Rosada, the presidential residence of Argentina, where she met with First Lady Fabiola Yáñez, Mrs. Hakobyan’s Office told Armenpress.
The two ladies discussed their role and mission, highlighted implementing joint programs, stating that the status of the wife of a country’s leader should serve for the benefit of that particular country and the whole world.
Anna Hakobyan introduced the activities of the My Step and City of Smile charitable foundations, as well as the goal of the Women For Peace campaign. In her turn the First Lady of Argentina introduced her activities.
At the end of the meeting PM’s spouse Anna Hakobyan invited the First Lady of Argentina to Armenia. The invitation was approved, and the visit will take place in autumn.
The First Lady of Argentine invited Mrs. Hakobyan to take part in the upcoming meeting of the Alliance of First Ladies of Latin America, and the invitation was approved.