Աննա Հակոբյանն Արգենտինայի առաջին տիկնոջը հրավիրել է Երևան․ այցը կկայանա աշնանը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի տիկին, ‹‹Իմ քայլը›› և ‹‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը մարտի 7-ին Արգենտինայի հանրապետության մայրաքաղաք Բուենոս Այրեսում հյուրընկալվել է երկրի Նախագահական նստավայրում (Casa Rosada) և հանդիպել երկրի առաջին տիկին Ֆաբիոլա Յանյեզին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից, ՀՀ վարչապետի տիկինն ու Ֆաբիոլա Յանյեզը խոսել են առաջին տիկինների դերի և առաքելության մասին, կարևորել համատեղ ծրագրերի իրականացումը՝ շեշտելով, որ չպետք է վատնել երկրի ղեկավարի տիկնոջ կարգավիճակը և պետք է այն ծառայեցնել ի բարօրություն ինչպես սեփական երկրի, այնպես էլ ամբողջ աշխարհի։
Աննա Հակոբյանն Արգենտինայի առաջին տիկնոջը ներկայացրել է իր ղեկավարած ‹‹Իմ քայլը›› և ‹‹City of smile/Ժպիտների քաղաք›› բարեգործական հիմնադրամների գործունեությունը, ինչպես նաև ‹‹Կանայք հանուն խաղաղության›› արշավի նպատակը։ Տիկին Յանյեզն էլ ներկայացրել է Արգենտինայում իր ծավալած գործունեության մանրամասները։
Հանդիպման ավարտին Աննա Հակոբյանը Ֆաբիոլա Յանյեզին հրավիրել է Հայաստան։ Վերջինս սիրով ընդունել է հրավերը․ նախնական պայմանավորվածությամբ այցը կկայանա աշնանը։
Արգենտինայի առաջին տիկինն էլ Աննա Հակոբյանին հրավիրել է մասնակցելու Լատինական Ամերիկայի առաջին տիկինների ալյանսի առաջիկա հանդիպմանը։ Աննա Հակոբյանը սիրով ընդունել է հրավերը։

Анна Акопян пригласила первую леди Аргентины в Ереван: визит состоится осенью
Супруга премьер-министра Армении, председатель попечительского совета благотворительных фондов «Мой шаг» и «Город улыбок/City of Smiles» Анна Акопян 7 марта посетила президентскую резиденцию (Casa Rosada) в Буэнос-Айресе и встретилась с первой леди Аргентины Фабиолой Яньес.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса Анны Акопян, супруга премьер-министра и Фабиола Яньес поговорили о роли и миссии первых леди, подчеркнули важность реализации совместных программ, а также отметили, что статус супруги главы государства не должен быть потрачен впустую и нужно его использовать во благо как своей страны, так и всеми мира.
Анна Акопян представила первой леди Аргентины деятельность благотворительных фондов «Мой шаг» и «Город улыбок», а также цель кампании «Женщины за мир». Г-жа Яньес представила подробности своей деятельности в Аргентине.
В конце встречи Анна Акопян пригласила Фабиолу Яньес в Армению. Последняя с радостью приняла приглашение. Визит состоится осенью.
Первая леди Аргентины пригласила Анну Акопян принять участие в предстоящем заседании Альянса первых леди Латинской Америки. Анна Акопян с радостью приняла приглашение.