Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Միխայիլ Միշուստինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ջերմությամբ եմ հիշում Ալմաթիում կայացած մեր հանդիպումը, որն անցավ մեր ավանդական երկկողմ հարաբերություններին բնորոշ բաց և փոխադարձ վստահության մթնոլորտում: Հույս ունեմ, որ մեր կառուցողական և վստահելի երկխոսությունը կշարունակվի:
Գոհունակությամբ ցանկանում եմ նշել, որ հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցությունը շարունակում է ամրապնդվել, ինչպես նաև զարգանալ նոր ուղղություններով: Համոզված եմ, որ այս առումով մենք դեռ ունենք չօգտագործված ներուժ: Դա հատկապես վերաբերում է եվրասիական ինտեգրացիոն տարածքի շրջանակում համագործակցությանը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Միխայիլ Վլադիմիրի, քաջառողջություն, երջանկություն, բարգավաճում և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ»:

Никол Пашинян поздравил Михаила Мишустина с Днем рождения
Премьер-министр Армении Никол Пашинян по случаю Дня рождения направил председателю правительства Российской Федерации Михаилу Мишустину поздравительное послание. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
“Уважаемый Михаил Владимирович!
Примите мои искренние поздравления и добрые пожелания по случаю Вашего дня рождения!
С теплотой вспоминаю нашу встречу в Алматы, которая прошла в атмосфере открытого и взаимного доверия, присущего нашим традиционным двусторонним отношениям. Надеюсь, что наш конструктивный и надежный диалог будет продолжен.
С удовлетворением хочу отметить, что армяно-российское союзническое сотрудничество продолжает укрепляться, а также развиваться и по новым направлениям. Уверен, что в этом плане у нас есть еще неиспользованный потенциал. Это особенно касается сотрудничества в рамках Евразийского интеграционного пространства.
Желаю Вам, уважаемый Михаил Владимирович, крепкого здоровья, счастья, процветания и новых успехов в Вашей ответственной государственной деятельности”.