Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գործարարի օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գործարարի օրվա կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հարգելի գործարարներ,
Բոլորիդ շնորհավորում եմ Գործարարի օրվա կապակցությամբ։ Խորհրդանշական է, որ օրը ընտրվել է՝ հաշվի առնելով հայտնի ձեռնարկատեր ու բարերար Ալեքսանդր Մանթաշովի ծննդյան օրը։ Այս տոնն առիթ է ոչ միայն արժանին մատուցելու Ալեքսանդր Մանթաշովին, այլեւ Հայաստանի այն ձեռնարկատերերին, որոնք շարունակում են Մանթաշովի գործը։
Ինչպես բազմիցս եմ նշել, Հայաստանում տնտեսական հեղափոխություն իրականացնողի դերում մենք պատկերացնում ենք մեր գործարար համայնքին և ձեզ՝ գործարարներիդ, համարում մեր կառավարության թիվ մեկ դաշնակիցը երկրի զարգացման գործում։ 2019 թվականին մենք միասին կարողացանք արձանագրել տնտեսական բարձր արդյունքներ, ինչը հնարավոր դարձավ մեր համատեղ գործունեության ու համագործակցության արդյունքում։
Վստահ եմ՝ Հայաստանի գործարար համայնքը, գործարարությամբ զբաղվող մարդիկ բացառիկ տաղանդավոր են ու համոզված եմ, որ այս տարի դուք ավելի մեծ արդյունքներ կգեներացնեք ձեր ընկերություններում՝ ավելի մեծ արդյունքներ ստեղծելով Հայաստանի և նրա ժողովրդի համար:
Եվ ուզում եմ հավաստիացնել, որ Հայաստանի կառավարությունն իրենից կախված ամեն ինչ կանի բիզնես միջավայրի բարելավման ու նոր ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունների ընդլայնման համար։ Ինչպես նախկինում եմ նշել, այսօր էլ ցանկանում եմ ընդգծել, որ մեր երկրում գործարարի կերպարի բնորոշիչներն են՝ արդար, օրինական, քրտնաջան աշխատանքով ձևավորված վաստակը՝ հենված կոնկրետ մեկ նպատակադրման վրա՝ հարստանալ և հարստացնել հայրենիքը, ժողովրդին, պետությունը։

YEREVAN, MARCH 3, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan addressed a congratulatory message on the Businessman’s Day, the PM’s Office told Armenpress.
“Dear businessmen,
I congratulate all of you on the Businessman’s Day. It’s symbolic that this day has been selected on the birthday of famous entrepreneur and philanthropist Alexander Mantashev. This day is a chance not only to honor Alexander Mantashev, but also those entrepreneurs of Armenia who continue Mantashev’s work.
As I have stated many times, we imagine in the role of conducting Armenia’s economic revolution our business community and consider you, the businessmen, our government’s number one ally in the country’s development process. In 2019 we jointly managed to record high economic results which became possible thanks to our joint activities and cooperation.
I am confident that Armenia’s business community, people who are engaged in entrepreneurship are exceptionally talented and I am also sure that this year you will generate higher results in your companies, by creating greater outcomes for Armenia and its people.
And I want to assure you that the government of Armenia will do everything possible to improve the business climate and expand the opportunities for new investment projects. As I have stated in the past, today as well want to note that the characterizer of a businessman in our country is the reputation gained with fair, legal and hard work based on one concrete goal – to become rich and enrich the homeland, the people and the state.