Ժնեւի միջազգային ավտոսալոնը չեղարկել են նոր կորոնավիրուսի տարածման կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միջազգային ավտոսալոնը, որը Ժնեւում պետք Է անցկացվեր մարտի 5-ից մինչեւ 15-ը, Շվեյցարիայի իշխանությունների կարգադրությամբ չեղարկվել Է նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման պատճառով: Այդ մասին փետրվարի 28-ին հաղորդվում Է ավտոսալոնի կայքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ժնեւի 90-րդ միջազգային ավտոսալոնը, որը պետք Է անցկացվեր 2020 թվականի մարտի 5-ից մինչեւ 15-ը, վերջնականապես չեղարկվել Է: Դա Դաշնային խորհրդի փետրվարի 28-ի որոշումն Է»,-ասված Է կայքում:
Փետրվարի 28-ին ավելի վաղ Շվեյցարիայի կառավարությունն արգելք Է սահմանել ավելի քան հազար մարդու մասնակցությամբ զանգվածային միջոցառումների անցկացման վրա:
Նոր կորոնավիրուսով վարակման հաստատված դեպքերի թվաքանակը Շվեյցարիայում հասել Է 15-ի, նշվում Է հայտարարության մեջ, որը հրապարակվել Է երկրի հանրային առողջության դաշնային դեպարտամենտի կայքում:
«Նոր կորոնավիրուսով վարակման 15 դեպք Է հաստատված Շվեյցարիայում: Նշված դեպքերը գրանցվել են Տիչինոյի, Ժնեւի, Արգաուի, Ցյուրիխի, Բազելի եւ Վոյի կանտոններում»,-ասվում Է հայտարարության մեջ:
Ինչպես նշվում Է, բոլոր հիվանդացածները մեկուսացված են, նրանց առողջությանը վտանգ չի սպառնում: Իշխանությունները նաեւ ի հայտ են բերում բոլոր այն մարդկանց, որոնք նրանց հետ շփվել են, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Женевский международный автосалон отменили в связи со вспышкой нового коронавируса
Международный автосалон, который должен был пройти в Женеве 5-15 марта, отменен по распоряжению властей Швейцарии из-за распространения коронавируса нового типа. Об этом сообщается в пятницу насайтеавтосалона.
"90-й Женевский международный салон, который должен был пройти с 5 по 15 марта 2020 года, окончательно отмен. Это решение Федерального совета от 28 февраля", - говорится на сайте.
Ранее 28 февраля правительство Швейцарии ввело запрет на проведение массовых мероприятий с числом участников более 1000 человек,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Количество подтвержденных случаев заражения новым коронавирусом вШвейцариивозросло до 15, говорится в заявлении, опубликованном на сайте федерального департамента общественного здравоохранения страны.
"15 случаев заражения новымкоронавирусомподтверждено в Швейцарии. Указанные случаи зарегистрированы в кантонах Тичино, Женева, Аргау, Цюрих, Базель и Во", - говорится в заявлении.
Как отмечается, все заболевшие изолированы, угрозы их состоянию здоровья нет. Власти также выявляют всех, кто с ними контактировал.