Նիկոլ Փաշինյանը եւ Բակո Սահակյանը ԶՈՒ ղեկավար կազմի հետ անցկացրել են խորհրդակցություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 22-ին Ստեփանակերտում անցկացրել են աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված պաշտպանության բանակի մարտունակության հետեւողական բարձրացման, Արցախի եւ Հայաստանի ռազմական փոխգործակցության հարցերին եւ սահմաններում տիրող իրավիճակին:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, երկուստեք կարեւորվել է բանակաշինության ոլորտում հայկական երկու պետությունների համագործակցության բարձր մակարդակի ապահովումը:
Խորհրդակցությանը ներկա էին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը, ԱՀ պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

Никол Пашинян и Бако Саакян провели совещание с участием руководящего состава Вооруженных сил
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян и президент Республики Арцах Бако Саакян 22 февраля провели в Степанакерте рабочее совещание, посвященное последовательному повышению боеготовности Армии обороны, военному сотрудничеству между Арцахом и Арменией и ситуации на границах.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, двусторонне была подчеркнута важность обеспечения высокого уровня сотрудничества между двумя армянскими государствами в сфере армейского строительства.
В совещании приняли участие министр обороны Республики Армения Давид Тоноян, начальник Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения Артак Давтян, министр обороны Республики Арцах Карен Абрамян и другие должностные лица.