ԿԸՀ-ն բաշխեց ՏԻՄ ընտրություններում տեղամասային հանձնաժողովների նախագահի ու քարտուղարի պաշտոնները
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը բաշխեց մարտի 15-ին կայանալիք տեղական ինքնակառավարման մարմինների հերթական և արտահերթ ընտրությունների տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների նախագահի ու քարտուղարի պաշտոնները:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ 5 համայնքներում կայանալիք ընտրություններում Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքը կունենա նախագահի 4, քարտուղարի՝ 3 պաշտոն, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը՝ նախագահի և քարտուղարի 1 պաշտոն, իսկ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը՝ քարտուղարի 1 պաշտոն:
«Չկալով համայնքում տեղամասային ընտրական հանձնաժողովում և՛ նախագահի, և՛ քարտուղարի պաշտոններում նշանակումներ կկատարի «Իմ քայլը» դաշինքը, Գեղանիստ համայնքում նախագահ կնշանակի ԲՀԿ-ն, քարտուղար՝ «Իմ քայլը» դաշինքը, Նահապետավանում և՛ նախագահ, և՛ քարտուղար կնշանակի «Իմ քայլը» դաշինքը, Տուֆաշենում նախագահ կնշանակի «Իմ քայլը» դաշինքը, քարտուղար՝ ԲՀԿ-ն: Ագարակ համայնքում կայանալիք արտահերթ ընտրություններում տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ կնշանակի «Իմ քայլը» դաշինքը, քարտուղար՝ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը»,- ասաց ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը:

ЦИК распределила должности в участковых комиссиях на выборах в местные органы власти
Центральная избирательная комиссия (ЦИК) распределила посты председателей и секретарей комиссий участковых и внеочередных выборов в органы местного самоуправления, которые состоятся 15 марта.
Как сообщает «Арменпресс», на выборах, которые пройдут в 5 общинах, блок партий «Мой шаг» НС будет иметь 4 места для председателя и 3 места для секретаря, “Процветающая Армения” – по одному месту председателя и секретаря, а “Просвещенная Армения” – одно место секретаря.
«В участковой избирательной комиссии общины Чкалов как председателя, так и секретаря назначит блок “Мой шаг”, в общине Геганист председателя назначит ППА, а секретаря блока – “Мой шаг”, председателя и секретаря Нахапетавана назначит блок “Мой шаг”, председатель в Туфашене будет назначен альянсом “Мой шаг”, а секретарь - ППА. В общине Агарак председателя участковой избирательной комиссии назначит “Мой шаг”, а секретаря - партия “Просвещенная Армения”, - сказал председатель ЦИК Тигран Мукучян.