Ադրբեջանի իշխող կուսակցությունը շուրջ 70 տեղ Է ստանում 125-տեղանոց խորհրդարանում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել Է խորհրդարանական ընտրությունների նախնական արդյունքները, որոնք ստացվել են բոլոր 125 ընտրատարածքներից, «Նոր Ադրբեջան» իշխող կուսակցությունը շուրջ 70 տեղ Է ստանում նոր խորհրդարանում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին:
Ադրբեջանում արտահերթ ընտրությունները տեղի են ունեցել փետրվարի 9-ին: Ընտրություններին մասնակցությունը կազմել Է 47,81 տոկոս: 4823 ընտրատեղամասերից արձանագրությունների 87 տոկոսի տվյալների ամփոփման արդյունքներով երկրի նախագահ Իլհամ Ալիեւի գլխավորած «Նոր Ադրբեջան» կուսակցությունը մինչեւ 65 տեղ Էր ստանում հանրապետության 125-տեղանոց խորհրդարանում:
Փետրվարի 10-ին Ադրբեջանի ԿԸՀ-ի կայքում տվյալներ են հայտնվել բոլոր 125 ընտրատարածքներից: Այդ տվյալների համաձայն, նոր խորհրդարանում «Նոր Ադրբեջան» իշխող կուսակցությունից մանդատների թիվն աճել Է եւ այժմ կազմում Է մոտավորապես 70 տեղ:

Правящая партия Азербайджана получит около 70 мест в новом парламенте
Центральная избирательная комиссияАзербайджанаобнародовала предварительные данные итогов голосования со всех 125 избирательных округов, правящая партия"Новый Азербайджан"на данный получает около 70 мест в новом парламенте, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Внеочередные выборы прошли в Азербайджане в воскресенье, явка на них составила 47,81%. По итогам обработки 87% протоколов из 4823 избирательных пунктов правящая партия "Новый Азербайджан", возглавляемая президентом страныИльхамом Алиевым, получала до 65 из 125 мест в парламенте республики.
В понедельник на сайте Центральной избирательной комиссии появились данные со всех 125 избирательных округов. Согласно этим данным, число мандатов от правящей партии "Новый Азербайджан" в новом парламенте выросло, сейчас составляет около 70 мест.