Չինաստանում նոր կորոնավիրուսը 8 – 15 րոպեում հայտնաբերող թեստ են մշակել
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանի Ցզյանսու արեւելյան նահանգի Ուսի քաղաքում շտապ թեստ Է մշակվել նոր տիպի կորոնավիրուսի հայտնաբերման համար: Ինչպես հունվարի 31-ին հայտնել Է «Սինհուա» գործակալությունը՝ վկայակոչելով քաղաքի Գիտության եւ տեխնոլոգիաների վարչությունը, հավաքանին թույլ Է տալիս արդյունքն ստանալ 8 – 15 րոպեի ընթացքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Շտապ-թեստը բարձր զգայունություն ունի, այն պարզ Է օգտագործման մեջ եւ հարմար՝ փոխադրելիս: Վիրուսի հայտնաբերման անալիզի արագ կատարման համար համապատասխան հավաքանին մշակել են Վիրուսային հիվանդությունների վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային ինստիտուտի փորձագետները՝ Ուսի քաղաքի բարձրտեխնոլոգիական ընկերություններից մեկի հետ համատեղ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Китае разработали тест, способный выявить новый коронавирус за 8-15 минут
Экспресс-тест для выявления нового типа коронавируса разработан в городе Уси восточной провинции Цзянсу. Как сообщает в пятницу агентство"Синьхуа"со ссылкой на городское Управление по науке и технологиям, набор позволяет получать результат в течение 8-15 минут.
Экспресс-тест обладает высокой чувствительностью, он прост в использовании и удобен при транспортировке,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Соответствующий набор для быстрого проведения анализа на выявление вируса разработан экспертами Национального института по контролю и профилактике вирусных заболеваний совместно с одной из высокотехнологичных компаний города Уси.