Նոր թափ հաղորդել տնտեսության զարգացմանը. մանրամասներ ՔՊ վարչության նիստից
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում ժամեր առաջ մեկնարկած Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վարչության նիստն ավարտվեց: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ վարչապետ, ՔՊ վարչության անդամ Նիկոլ Փաշինյանի մեկնելուց հետո լրագրողների հարցերին պատասխանեց ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը: Նա տեղեկացրեց, որ քննարկվել են կուսակցական հարցեր:
«Մեր կուսակցության աշխատանքների հետ կապված հարցեր են քննարկվել, մնացածը հրապարակման ենթակա չէ»,-ասաց Սուրեն Պապիկյանը:
Ո՞րն է լինելու կառավարության 2020 թվականի գլխավոր անելիքները: Հարցին ի պատասխան Սուրեն Պապիկյանը նշեց, որ 2020-ը լինելու է տնտեսական հեղափոխության տարի:
«2019 թվականին ստեղծված ամուր հիմքերի վրա պետք է նոր թափ հաղորդենք տնտեսությանը»,-ասաց Սուրեն Պապիկյանը:
Լրագրողները խնդրեցին անդրադառնալ մամուլում տեղ գտած՝ ԱԱԾ նախկին պետ Արթուր Վանեցյանի մասին վերջին հրապարակումներին, սակայն Սուրեն Պապիկյանը հրաժարվեց մեկնաբանել:

Придать новый импульс экономике: подробности заседания правления партии “Гражданский договор”
Завершилось заседание правления партии “Гражданский договор”, которое началось несколько часов назад в Ереване. Как сообщает Арменпресс, после ухода премьер-министра Армении, члена совета правления партии Никола Пашиняна министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян ответил на вопросы журналистов. Он сообщил, что обсуждались партийные вопросы.
«Были обсуждены вопросы, связанные с работой нашей партии, остальные вопросы не подлежат огласке», - сказал Сурен Папикян.
На вопрос, какими будут основные задачи правительства в 2020 году, Сурен Папикян ответил, что 2020 год станет годом экономической революции.
«На прочных основах, созданных в 2019 году, мы должны дать новый импульс экономике», - сказал Сурен Папикян.
Журналисты попросили прокомментировать недавние публикации о бывшем руководителе СНБ Артуре Ванецяне в прессе, но Сурен Папикян отказался от комментариев.