Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Երևանի քաղաքապետի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահը և քաղաքապետն անդրադարձել են Երևանի զարգացմանն ուղղված ընթացիկ և հեռանկարային ծրագրերին: Հայկ Մարությանը տեղեկացրել է մայրաքաղաքում կատարվող աշխատանքների մասին և ներկայացրել նախատեսվող ծրագրերը, որոնք հնարավոր կլինի կյանքի կոչել նաև ներդրումների ներգրավման միջոցով:
Հանրապետության նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցել Երևանի զարգացմանը վերաբերող ծրագրերին:

President Sarkissian holds meeting with Mayor of Yerevan
YEREVAN, JANUARY 11, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian had a meeting with Mayor of Yerevan Hayk Marutyan, the Presidential Office told Armenpress.
During the meeting the President and the Mayor discussed the ongoing and prospective programs relating to the development of the capital city. Mayor Marutyan introduced the ongoing works in the city and the upcoming programs which will be possible to implement also through attracting investments.
President Sarkissian expressed readiness to assist the programs aimed at the development of Yerevan.