Արտագաղթը Հայաստանից նվազել է
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետությունից 2019թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում մեկնած մարդկանց թիվը 9857-ով գերազանցում է Հայաստան ժամանած մարդկանց թվին, իսկ 2016թ. համեմատ հավելաճը կազմել է 88,6%:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Հայաստանի Միգրացիոն ծառայության տվյալներն է ներկայացրել ՀՀ կառավարության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջը:
«Հայաստանից արտագաղթը նվազել է: Հայաստանի Հանրապետությունում 2019-ի հունվար-սեպտեմբերին սահմանահատումների մուտքերի և ելքերի տարբերությունը կազմել է -9857: 2018թ. հունվար-սեպտեմբերին սահմանահատումների մուտքերի և ելքերի տարբերությունը եղել է -15,695, իսկ 2017թ. հունվար-սեպտեմբերին սահմանահատումների մուտքերի և ելքերի տարբերությունը կազմել է -53,912»,- նշված է հրապարակման մեջ:

Emigration from Armenia decreases
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. Number of people who left Armenia during January-September 2019 exceeds the number of people who arrived in Armenia by 9857. Compared to 2016 the increase comprised 88.6%, the Armenian government said on Facebook releasing the data of the Migration Service.
“Emigration from Armenia has decreased. The difference between the entries and exits of border-crossings in January-September 2019 comprised -9857. This number in January-September 2018 was -15,695, and in January-September 2017 was -53,912”, the statement said.