Արտագաղթը Հայաստանից նվազել է
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետությունից 2019թ. հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում մեկնած մարդկանց թիվը 9857-ով գերազանցում է Հայաստան ժամանած մարդկանց թվին, իսկ 2016թ. համեմատ հավելաճը կազմել է 88,6%:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` Հայաստանի Միգրացիոն ծառայության տվյալներն է ներկայացրել ՀՀ կառավարության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջը:
«Հայաստանից արտագաղթը նվազել է: Հայաստանի Հանրապետությունում 2019-ի հունվար-սեպտեմբերին սահմանահատումների մուտքերի և ելքերի տարբերությունը կազմել է -9857: 2018թ. հունվար-սեպտեմբերին սահմանահատումների մուտքերի և ելքերի տարբերությունը եղել է -15,695, իսկ 2017թ. հունվար-սեպտեմբերին սահմանահատումների մուտքերի և ելքերի տարբերությունը կազմել է -53,912»,- նշված է հրապարակման մեջ:

Эмиграция из Армении снизилась
Количество людей, уехавших из Армении в январе-сентябре 2019 году, превышает количество прибывших в Армению людей на 9857 человек.
Как сообщает Арменпресс, эти данные Миграционной службой Армении представлены на странице правительства Армении в Facebook.
«Эмиграция из Армении снизилась. Разница между притоком и оттоком пограничных переходов в Республике Армения в январе-сентябре 2019 года составила -9857. Разница между притоками и выходами через пограничные пункты в январе-сентябре 2018 года составила -15 695, а в 2017 году разница составила -53 912», - говорится в публикации.