ՀՀ և ՌԴ ԿԲ նախագահները քննարկել են ԵԱՏՄ ինտեգրացիայի շրջանակում համագործակցության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սանկտ Պետերբուրգում ընթացող միջազգային ֆինանսական 28-րդ կոնգրեսի շրջանակում հուլիսի 4-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանի և ՌԴ ԿԲ նախագահ Էլվիրա Նաբիուլլինայի առանձնազրույցը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ ձևաչափում, ինչպես նաև ԵԱՏՄ ինտեգրացիոն գործողությունների շրջանակում երկու կառույցների համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Հանդիպմանը հաջորդել է երկու կենտրոնական բանկերի միջև ֆինանսական շուկաների վերահսկողության ոլորտում համագործակցության և տեղեկատվության փոխանակման վերաբերյալ համաձայնագրի ստորագրումը:

Главы ЦБ Армении и России обсудили вопросы сотрудничества в рамках интеграции в ЕАЭС
4 июля в рамках 28-й международного финансового конгресса в Санкт-Петербурге состоялась приватная встреча председателя Центрального банка Армении Артура Джавадяна и президента Центрального банка Российской Федерации Эльвиры Набиуллиной.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ ЦБ РА, стороны обсудили вопросы сотрудничества между двумя организациями в двустороннем формате и в рамках Евразийского экономического союза.
За встречей последовало подписание соглашения о сотрудничестве и обмене информацией между двумя центральными банками в области контроля над финансовыми рынками.