Ուկրաինայի եվրոպական ընտրությունն այլընտրանք չունի. Զելենսկի
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի նորընտիր նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հարեւանության քաղաքականության եւ ԵՄ-ի ընդլայնման հարցերով եվրակոմիսար Յոհաննես Հանի հետ կայացած հանդիպմանը հայտարարել Է, որ ԵՄ-ին անդամակցելու երկրի քաղաքականությունն այլընտրանք չունի, եւ ինքը պատրաստ Է այն պաշտպանել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մեր եվրոպական ընտրությունն անայլընտրանք Է, եւ ես, որպես Սահմանադրության երաշխավոր, կպաշտպանեմ այն ճանապարհը, որն Ուկրաինայի քաղաքացիներն ընտրել են ընտրություններում»,-Զելենսկու խոսքը մայիսի 7-ին մեջբերում Է նրա մամուլի ծառայությունը:
Նաեւ Զելենսկին նշել Է Գերագույն ռադայի ընտրությունների վերաբերյալ նոր օրենքի ընդունման անհրաժեշտությունը:
Բացի այդ, կողմերը քննարկել են Դոնբասի հակամարտությունը: «Մեր նպատակը կրակը դադարեցնելն Է»,-ընդգծել Է Զելենսկին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Зеленский назвал европейский выбор Украины безальтернативным
Новоизбранный президент Украины Владимир Зеленский на встрече с еврокомиссаром по политике соседства и расширению ЕС Йоханнесом Ханом заявил, что курс страны в ЕС является безальтернативным и он готов его защищать, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Наш европейский выбор безальтернативный, и я, как гарант конституции, буду защищать путь, который выбрали граждане Украины на выборах", - приводит слова Зеленского его пресс-служба во вторник.
Также Зеленский отметил необходимость принятия нового закона о выборах в Верховную раду.
Кроме того, стороны обсудили конфликт в Донбассе. "Наша цель - прекратить огонь", - подчеркнул Зеленский.