ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական քառօրյա նիստը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ապրիլի 16-ի նիստի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք հարցեր:
Օրակարգում են կառավարության կողմից ներկայացված «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի պետական աջակցության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին, ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագծերի փաթեթի, նաև «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և «Սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին նախագծերի փաթեթի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումները:
Օրակարգում ընդգրկված են նաև Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրությունը, ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահի նշանակումը, ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ՀՀ կառավարությանն ուղղված հարցապնդման պատասխանը:
Կքննարկվեն նաև «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի և կից ներկայացված նախագծերի փաթեթը, «2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ը Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ տուժած անձանց աջակցության մասին» օրենքի նախագիծն ու մի շարք այլ նախագծեր:

В Национальном собрании Армении началось очередное четырехдневное заседание. Как сообщает «Арменпресс», в повестку дня заседания 16 апреля включен ряд вопросов.
В повестке дня - обсуждения во втором чтении пакета проектов О внесении изменений и дополнений в Закон РА “О государственной поддержке сферы информационных технологий”, О внесении изменений в Налоговый кодекс РА, а также пакет проектов О внесении изменения и дополнения в Закон РА “Об акционерных обществах” и в Закон РА “Об обществах с ограниченной ответственностью”.
В повестку включены также выборы судьи Конституционного суда, назначение председателя Комиссии по регулированию общественных услуг РА, ответ на запрос фракции “Просвещенная Армения” правительству РА.
Будут обсуждены также проект закона О внесении изменений и дополнений в Закон РА “О структуре и деятельности правительства” и представленный в приложении проект закона “О содействии лицам, пострадавших во время событий 1 - 2 марта 2008 года в Ереване” и ряд других проектов.