Հնդկաստանը Nirbhay թեւավոր հրթիռի հաջող փորձարկում Է անցկացրել. PTI
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանն ապրիլի 15-ին մեծ հեռահարության Nirbhay մինչձայնային թեւավոր հրթիռի հաջող փորձարկումներ Է անցկացրել: Ինչպես հայտնել Է PTI լրատվական գործակալությունը, հրթիռի արձակումը իրականացվել Է Օդիշա արեւելյան նահանգի «Չանդիփուր» զինափորձարանից, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Այդ տեղեկատվության համաձայն, հրթիռը, որը կարող Է թռչել ընդամենը շուրջ 100 մետր բարձրությամբ եւ մոտավորապես 0,7 Maxa արագությամբ, հաջողությամբ խոցել Է թիրախը 42 րոպե 23 վայրկյան անց: Փորձարկման այլ մանրամասնություններ չեն հաղորդվում:
«Հրթիռը հիանալի թռիչք կատարեց տրված ընդգրկույթում»,-գործակալությունը մեջբերում Է հնդկական Պաշտպանական հետազոտությունների եւ մշակումների կազմակերպության (DRDO) ներկայացուցչի խոսքը:
Հավելենք, որ Nirbhay թեւավոր հրթիռի նախորդ հաջող փորձարկումներն անցկացվել են 2017 թվականի նոյեմբերի 7-ին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: Индия провела успешное испытание крылатой ракеты Nirbhay
Индия провела в понедельник успешные испытания дозвуковой крылатой ракеты большой дальности Nirbhay. Как сообщает информационное агентство PTI, запуск ракеты был произведен с полигона "Чандипур" в восточном штате Одиша.
По этой информации, ракета, способная лететь на высоте всего около 100 м на скорости около 0,7 Маха, успешно поразила цель через 42 минуты 23 секунды. Другие подробности испытания не приводятся,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Ракета совершила прекрасный полет в заданном диапазоне", - приводит агентство слова представителя индийской Организации оборонных исследований и разработок (DRDO).