Ջոզեֆ Բայդենին շաբաթվա ընթացքում երկրորդ անգամ են մեղադրել անպարկեշտության մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվս մեկ կին Է ԱՄՆ-ի նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենին մեղադրել անպարկեշտ պահվածքի համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է Hartford Courant թերթը:
Էմի Լապոսը պնդում Է, որ 2009 թվականին միջոցների հանգանակության միջոցառման ժամանակ Բայդենը բռնել Է իր գլուխը մոտեցրել իրեն եւ հարկադրել քթերն իրար քսել: Նա միջադեպը չի դիտում որպես սեռական ոտնձգություն: «Դա սեքսիզմ Է կամ միզոգոնիա»,- ասել Է տուժողը:
Նա ճշտել Է, որ երբեք չի գանգատվել Բայդենի այդ պահվածքից, «որովհետեւ նա փոխնախագահ Էր, իսկ ինքը՝ ոչ ոք»: Հիշեցնենք, որ մարտի 30-ին Նեւադայի նահանգի Ասամբլեայի նախկին անդամ Լյուսի Ֆլորեսն ԱՄՆ-ի նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենին մեղադրել Է սեռական ոտնձգությունների մեջ: Նրա պնդմամբ՝ քաղաքական գործիչը հոտոտել Է իր մազերը եւ համբուրել ծոծրակը:

Вице-президента США второй раз за неделю обвинили в непристойностях
Еще одна женщина обвинила бывшего вице-президента СШАДжо Байденав непристойном поведении. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, oб этом пишет газета Hartford Courant.
Эми Лаппос утверждает, что в 2009 году во время мероприятия по сбору средств Байден схватил ее за голову, притянул к себе и принудил потереться носами. Она не рассматривает инцидент как домогательство. «Это сексизм или мизогония», — сказала пострадавшая.
Она уточнила, что никогда не подавала жалобу на поведение Байдена, «потому что он был вице-президентом. а она — никем».
30 марта бывший член Ассамблеи штата Невада Люси Флоресобвинилабывшего вице-президента США Джо Байдена в домогательствах. По ее утверждению, политик понюхал ее волосы и поцеловал в затылок.