Թրամփը եւ Կիմ Չեն Ունը համաձայնության չհասան գագաթնաժողովում. Սպիտակ տուն
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը եւ ԿԺԴՀ-ի առաջնորդ Կիմ Չեն Ունը չկարողացան համաձայնության հասնել Հանոյի գագաթնաժողովում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է Սպիտակ տան տարածած հայտարարության մեջ:
«Այս անգամ ոչ մի համաձայնություն ձեռք չի բերվել, բայց երկրների ղեկավարների թիմերը պլանավորում են շարունակել հանդիպումները հետագայում»,- նշվում Է հրապարակված փաստաթղթում:
Ինչպես Հանոյից հայտնել Է ՏԱՍՍ-ի թղթակիցը, փետրվարի 28-ին Թրամփը եւ Կիմ Չեն Ունը պլանավորված ժամանակից շուտ են հեռացել գագաթնաժողովի անցկացման վայրից՝ Sofitel Legend Metropole հյուրանոցից:
Պաշտոնական գրաֆիկի համաձայն, որն ավելի վաղ հրապարակել Է Սպիտակ տունը, երկու երկրների ղեկավարները ընդլայնված կազմով բանակցություններից հետո պետք Է հանդիպեին աշխատանքայն ճաշկերույթին, իսկ այնուհետեւ մասնակցեին փաստաթղթերի ստորագրմանը:

YEREVAN, FEBRUARY 28, ARMENPRESS. No agreement has been reached between US President Trump and North Korean leader Kim Jong Un at their second summit in Hanoi, Vietnam, the White House said in a statement, reports TASS.
“No agreement was reached at this time, but their respective teams look forward to meeting in the future,” press secretary Sarah Sanders wrote in a statement.
Sanders added: “President Donald J. Trump of the United States and Chairman Kim Jong Un of the State Affairs Commission of the Democratic People’s Republic of Korea had very good and constructive meetings in Hanoi, Vietnam, on February 27-28, 2019."
The Hanoi meeting was the second summit of the US President and the North Korean leader in the history.