Վերջին մեկ օրում հազարից ավելի փախստական Է վերադարձել Սիրիա
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին մեկ օրվա ընթացքում ավելի քան հազար փախստական Է վերադարձել հայրենիք: Դա, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հետեւում Է փախստականների ընդունման, բաշխման եւ տեղավորման կենտրոնի տեղեկատվական բյուլետենի տվյալներից, որը հրապարակվել Է հունվարի 21-ին:
«Անցած օրվա ընթացքում Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն 1181 փախստական Է վերադարձել արտասահմանյան պետությունների տարածքից, այդ թվում՝ Լիբանանից՝ «Ջեյդեթ-Յաբուս», «Թել- Քալահ» անցակետերով՝ 407 մարդ (122 կին, 207 երեխա), Հորդանանից՝ «Նասիբ» անցակետով՝ 774 մարդ (223 կին, 395 երեխա)»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ: Ընդամենը 2018 թվականի հուլիսի 18-ից ի վեր արտասահմանյան պետությունների տարածքից վերադարձել Է 106 հազար 715 մարդ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Сирию за сутки вернулись более тысячи беженцев
Более тысячи сирийцев вернулись на родину за прошедшие сутки, следует из данных информационного бюллетеня центра приема, распределения и размещения беженцев, опубликованного в понедельник.
"За прошедшие сутки в Сирийскую Арабскую Республику с территорий иностранных государств возвратился 1 181 беженец, в том числе из Ливана через пункты пропуска "Джейдет-Ябус", "Телль-Калах" – 407 человек (женщин – 122, детей – 207), из Иордании через пункт пропуска "Насиб" – 774 человека (женщин – 232, детей – 395)", - говорится в сообщении,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.