Գոհաբանության օրվա առթիվ ԱՄՆ-ը 10 հազար հնդկահավ Է ուղարկել արտասահմանում ծառայող իր զինվորականներին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտասահմանում ծառայող ամերիկացի զինվորականներն ավելի քան 136 տոննա հնդկահավի միս են ստացել Գոհաբանության օրվա առթիվ, որը նշվում Է նոյեմբերի 22-ին: Ինչպես ասված Է պաշտպանության նախարարության՝ հրապարակված հայտարարության մեջ, կառավարությունը գրեթե 10 հազար հնդկահավ Է ուղարկել, որպեսզի զինվորականներին շնորհակալություն հայտնի իրենց ծառայության համար, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մեր պարտքն Է՝ երախտագիտություն հայտնել, նրանց տրամադրել ամենալավ ճաշը, որը կարող Է առաջարկել մեր երկիրը»,- ընդգծված Է հայտարարության մեջ: Կկազմակերպվի ավելի քան 270 տոնական երեկույթ, այդ թվում՝ Եվրոպայում, Աֆրիկայում եւ Մերձավոր Արեւելքում: «Զինվորների աջակցման անձնակազմը մարդկանց մի ամբողջ խումբ Է, որը հպարտանում Է, որ յուրաքանչյուր Գոհաբանության օր ամերիկացի զինծառայողները կարող են տոնական ճաշ վայելել»,- ասված Է հայտարարության մեջ: Պենտագոնը գլխավոր կերակրատեսակի հետ լրացուցիչ զինծառյողներին Է ուղարկել շուրջ 35 տոննա տավարի միս, 9 տոննա խոզապուխտ, 7 տոննա քաղցր կարտոֆիլ, 30 տոննա մանր ծովախեցգետին, 36 տոնա կարկանդակ, 8 տոննա տորթ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

США отправили своим военным за границу почти 10 тыс. индеек на День благодарения
Более 136 т индюшатины получили несущие службу за границей военные США ко Дню благодарения, который отмечается в этот четверг. Как говорится в опубликованном заявлении министерства обороны, правительство направило почти 10 тыс. индеек, чтобы отблагодарить военных за их службу, передает Арменпресс.
"Это наш долг - проявить благодарность, предоставить им самый лучший обед, который может предложить наша страна", - подчеркивается в заявлении. Будет организовано более 270 праздничных вечеров, в том числе в Европе, Африке и на Ближнем Востоке.
"Команда по поддержке солдат - это целая группа людей, которая гордится тем, что американские военнослужащие каждый День благодарения могут насладиться праздничным обедом", - говорится в заявлении.
Дополнительно к главному блюду Пентагон отправил военнослужащим около 35 т говядины, 9 т ветчины, 7 т сладкого картофеля, 30 т креветок, 36 т пирогов, 8 т тортов.