Ռուս աղջիկը դարձել Է Miss BRICS International առաջին մրցույթի հաղթողը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուս Ելենա Վերվեկինան դարձել Է Miss BRICS International առաջին միջազգային մրցույթի հաղթողը, որը մայիսի 24-ին ավարտվել Է Նյու Դելիում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է BRICS-ի Ռազմավարական նախագծերի միջազգային միավորման նախագահ Լարիսա Զելենցովան:
Մրցույթն սկսվել Է մայիսի 22-ին «BRICS Միավորում Բիզնես Համաժողով-2018» միջազգային հանդիպման շրջանակներում, որը բացվել Է մայիսի 21-ին: Երկրորդ եւ երրորդ տեղերն զբաղեցրել են Իրանի եւ Հնդկաստանի ներկայացուցիչները: Մրցույթին մասնակցել են Բրազիլիայի, Հունգարիայի, Գերմանիայի, Զիմբաբվեի, Հնդկաստանի, Իրանի, Նեպալի, Նիգերիայի, Լեհաստանի, Ռուսաստանի, Ուգանդայի, Ճապոնիայի ներկայացուցչուհիները:

Россиянка стала победительницей первого конкурса Miss BRICS International
Россиянка Елена Вервекина стала победительницей первого международного конкурса Miss BRICS International, который завершился в Нью-Дели. Как передает Арменпресс, об этом сообщила в четверг ТАСС президент Международного альянса стратегических проектов БРИКС Лариса Зеленцова.
Конкурс начался 22 мая в рамках международной встречи "БРИКС Альянс Бизнес Форум - 2018", которая открылась в понедельник. второе и третье место заняли девушки из Ирана и Индии.
в конкурсе участвовали представительницы Бразилии, Венгрии, Германии, Зимбабве, Индии, Ирана, Непала, Нигерии, Польши, России, Уганды, Японии.