Սոչիում Փաշինյանի հանդիպումների ընթացքում քննարկվել է նաև ԼՂ հակամարտության հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սոչիում Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստի շրջանակներում ունեցած հանդիպումների ընթացքում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը քննարկել է երկկողմ և բազմակողմ հարաբերությունների հետ առնչվող բոլոր հարցերը, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հարցը: ՀՀ նախագահի նստավայրում կառավարության անդամների երդմնակալության արարողությունից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հանդիպումների ընթացքում կողմերը ներկայացրել են իրենց դիրքորոշումները, ողջ ընթացքն անցել է դրական մթնոլորտում, կառուցողական խոսակցություն է տեղի ունեցել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ընդգծեց նա:
Վարչապետը կարևորեց այն հանգամանքը, որ հանդիպումների ժամանակ շատ արագ արձանագրվել է, որ կա նորմալ աշխատանքային և բարեկամական մթնոլորտ:

В ходе встреч на полях саммита в Сочи Пашинян обсудил нагорно-карабахский конфликт
В ходе двусторонних встреч на полях заседания Высшего Евразийского экономического совета в Сочи премьер-министр Армении Никол Пашинян обсудил все вопросы двусторонних и многосторонних отношений, в том числе конфликт Нагорного Карабаха. Как сообщает Арменпресс, Пашинян заявил об этом в беседе с журналистами после церемонии присяги членов кабинета.
«В ходе встреч стороны представили свои позиции, весь процесс прошел в позитивной атмосфере, состоялся конструктивный диалог», - сказал Пашинян.
Премьер-министр придал большое значение тому факту, что в ходе встреч очень быстро сложилась нормальная рабочая и дружеская атмосфера.