Նախագահը շարունակում է հանդիպումները ներքաղաքական լարվածությունը թուլացնելու և լուծումներ գտնելու նպատակով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 26-ի երեկոյան շարժման առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած հանդիպումից հետո, շարունակում է խորհրդակցությունների շարքը ներքաղաքական լարվածությունը թուլացնելու և լուծումներ գտնելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի գրասենյակից, նախագահ Սարգսյանը հանդիպումներ է ունեցել նաև Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀՀԿ փոխնախագահ Կարեն Կարապետյանի հետ:
Հանդիպումները կրում են կառուցողական բնույթ: Հանրապետության նախագահը հույս ունի, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի գտնել փոխընդունելի լուծում:
Նախագահը ողջունում է Վեհափառ Հայրապետի հանդիպումը Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Նա միաժամանակ քաջալերում է բոլոր քաղաքական ուժերի, հասարակական կազմակերպությունների և անհատների ջանքերը, որոնք ուղղված են ստեղծված իրավիճակում տրամաբանական և ողջամիտ հանգուցալուծման հասնելուն:

Продолжаются консультативные встречи президента с целью снижения напряженности и поиска выхода из сложившейся ситуации
Продолжаются консультативные встречи президента с целью снижения  напряженности и поиска выхода из сложившейся ситуации
После встречи 26 апреля с лидером протестного движения НиколомПашиняномпрезидент РА Армен Саркисян продолжает проводитьконсультативные встречи с целью снижения напряженности и поиска выхода из сложившейся ситуации.
Как передали Арменпресс в пресс-службе президента, Армен Саркисян провел встречи с председателем РПА Сержем Саргсяном и вице-председателем РПА Кареном Карапетяном.
Встречи проходят в конструктивном русле. Глава государства надеется, что только совместными усилиями можно прийти к консенсусу. Президент приветствует встречу Католикоса с Пашиняном. В то же время он приветствует усилия всех политических сил, общественных организаций и отдельных лиц, направленные на логическое и благоразумное разрешение ситуации.