ՀՀ Ազգային ժողովում խորհրդի նիստ է գումարվել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ապրիլի 27-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին նախագծում ընդգրկվել է 7, մայիսի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում՝ 12 հարց:
Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել է մայիսի 2-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:

National Assembly Council convenes sitting
YEREVAN, APRIL 27, ARMENPRESS. The session of the National Assembly (parliament) Council took place April 27 chaired by Speaker of Parliament Ara Babloyan, the parliament's press service said.
The drafts on amending the agenda of the third sitting of the 6th convocation parliament and the agenda of the upcoming sessions to be convened on May 2 were debated and approved.
Seven issues were included in the draft on amending the agenda of the third sitting, and 12 issues were included in the draft agenda of the upcoming sessions to be convened May 2.