Հունական ոստիկանությունը լայնածավալ գործողություն Է իրականացնում միջազգային մաֆիայի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունական ոստիկանությունը ֆրանսիական ոստիկանության հետ համատեղ, երկրորդ օրն Է՝ Սալոնիկում լայնածավալ գործողություն Է իրականացնում միջազգային հանցավոր խմբավորման դեմ, այսպես կոչված «վրացական մաֆիայից» ձերբակալված Է 14 մարդ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է voria.gr տեղական հրատարակությունը:
Ընդգրկուն ոստիկանական գործողությունն անցկացվում Է միանգամից մի քանի եվրոպական քաղաքներում, Սալոնիկում ձերբակալված Է 14 մարդ:
Խմբավորումը գործում Էր ամբողջ Եվրոպայում, այն մասնագիտացել Էր կողոպուտների եւ կոտրանքների միջոցով գողությունների մեջ: Սալոնիկի տարբեր շրջաններում գրանցվել են գողությունների ու կողոպուտի տասնյակ դեպքեր: Նախօրյակին Սալոնիկում հրաձգություն Է տեղի ունեցել, որը, ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ կապված Էր ոստիկանական գործողության հետ: Ոստիկանների վրա կրակ Էր բացել կասկածյալը, որը նկատել Էր, որ իրեն հետեւում են: Համանման գործողություն Է իրականցվում նաեւ Ֆրանսիայում: Ոստիկանական աղբյուրների համաձայն՝ ձերբակալվածների թվում Է վրացական հանցախմբի պարագլուխը:
Alpha հեռուստաալիքը ձերբակալվածին անվանում Է «Եվրոպայի Էսկոբար»: Նա մեղադրվում Է սպանությունների, թմրանյութերի տարածման, անօրինականորեն զենք պահելու եւ այլ հանցագործությունների մեջ: Նրան որոնում Էին Իսպանիան եւ Ֆրանսիան, Հունաստանում նա ձերբակալվել Է ֆրանսիական օրդերով: Enikos հանդեսը հայտնել Է, որ խոսքը վերաբերում Է 57-ամյա L.S-ին, որը «վրաց-ռուսական մաֆիայի պարագլուխն Էր Եվրոպայում»: «Ձերբակալվածների թվում կան վրացիներ, հայեր ու ռուսներ»,- նշում Է հրատարակությունը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:

СМИ: греческая полиция проводит крупную операцию против международной мафии
Греческая полиция вовзаимодействии сфранцузской полицией второй день проводит вСалониках операцию против международной преступной группировки, арестованы 14 человек изтак называемой "грузинской мафии".Как передает Арменпресс, об этом сообщает местное изданиеvoria.gr.
Масштабная полицейская операция проходит сразу внескольких европейских городах, вСалониках задержаны 14 человек.
Группировка действовала повсей Европе, она специализировалась накражах икражах совзломом. Десятки случаев краж иограблений произошли вразличных районах Салоников.
Накануне врайоне Пилей вСалониках произошла перестрелка, которая, поданным СМИ, связана соперацией. Огонь пополицейским открыл подозреваемый, когда обнаружил слежку засобой.
Аналогичная операция также проводится воФранции.
Согласно полицейским источникам, среди арестованных находится главарь грузинской преступной организации. Телеканала Alpha называет задержанного "Эскобаром Европы". Среди обвинений – убийства, наркотики, оружие, проституция, его разыскивали Испания иФранция, вГреции он арестован пофранцузскому ордеру, сообщает телеканал. Издание Enikos сообщает, что речь идет о57-летнем L.S., который был главарем "грузинско-российской мафии вЕвропе". "Среди арестованных есть грузины, армяне ирусские",— сообщает издание.