Ինքնաթիռներ են բախվել Ինդիանայի նահանգի օդանավակայանում, կան զոհեր
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երկու մարդ Է զոհվել ապրիլի 2-ին ԱՄՆ-ի Ինդիանայի նահանգի օդանավակայանում թեթեւ ինքնաթիռների բախման հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է NBC հեռուստաընկերությունը:
Նրա տվյալներով՝ Մարիոն քաղաքի մունիցիպալ օդանավակայանի թռիչքավայրԷջքային գոտում Cessna 150 միաշարժիչ ինքնաթիռը բախվել Է Cessna 525 բիզնես-ջետին: Ինչպես նշում Է NBC-ն, Cessna 150-ը բառացիորեն բաժանվել Է երկու մասի, որոնք այնուհետեւ բռնկվել են: Օդանավում գտնվողներից մեկը դուրս Է ընկել այնտեղից, ինչի հետեւանքով տեղում մահացել Է:
Եվս մեկը մահացել Է ինքնաթիռի բռնկվելու հետեւանքով: Cessna 525-ում եղել Է հինգ մարդ: Նրանցից ոչ ոք չի տուժել: Հեռուստաալիքի տեղեկատվության համաձայն՝ միջադեպը տեղի Է ունեցել այն պահին, երբ Cessna 525-ը նոր Էր վայրԷջք կատարել, իսկ մյուս ինքնաթիռը պատրաստվում Էր վերթիռին: Ինչ-ինչ պատճառներով միաշարժիչ մեքենայի օդաչուն չի նկատել բիզնես-ջետը, ինչը եւ հանգեցրել Է բախման: ԱՄՆ-ի Դաշնային ավիացիոն վարչությունը միջադեպի հետաքննություն Է սկսել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

NBC: в аэропорту штата Индиана столкнулись легкие самолеты
Два человека погибли в понедельник в результате столкновения легких самолетов в аэропорту в американском штате Индиана. Как передает Арменпресс, об этом сообщила телекомпанияNBC.
По ее данным, одномоторный самолет Cessna 150 столкнулся с двухмоторным бизнес-джетом Cessna 525 на взлетно-посадочной полосе муниципального аэропорта в городе Марион.
Как отмечает NBC, Cessna 150 буквально развалилась на две части, которые впоследствии загорелись. Одного человека, находившегося на борту, выбросило из самолета, в результате чего он скончался на месте. Еще один погиб при возгорании.
На борту бизнес-джета находились пять человек. Среди них пострадавших нет.
Согласно информации телеканала, инцидент произошел в тот момент, когда Cessna 525 только приземлилась на взлетно-посадочную полосу, а другой самолет собирался взлетать. По каким-то причинам пилот одномоторной машины не заметил бизнес-джет, что и привело к столкновению. Федеральное авиационное управление США начало расследование происшествия.