Ինքնաթիռներ են բախվել Ինդիանայի նահանգի օդանավակայանում, կան զոհեր
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երկու մարդ Է զոհվել ապրիլի 2-ին ԱՄՆ-ի Ինդիանայի նահանգի օդանավակայանում թեթեւ ինքնաթիռների բախման հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է NBC հեռուստաընկերությունը:
Նրա տվյալներով՝ Մարիոն քաղաքի մունիցիպալ օդանավակայանի թռիչքավայրԷջքային գոտում Cessna 150 միաշարժիչ ինքնաթիռը բախվել Է Cessna 525 բիզնես-ջետին: Ինչպես նշում Է NBC-ն, Cessna 150-ը բառացիորեն բաժանվել Է երկու մասի, որոնք այնուհետեւ բռնկվել են: Օդանավում գտնվողներից մեկը դուրս Է ընկել այնտեղից, ինչի հետեւանքով տեղում մահացել Է:
Եվս մեկը մահացել Է ինքնաթիռի բռնկվելու հետեւանքով: Cessna 525-ում եղել Է հինգ մարդ: Նրանցից ոչ ոք չի տուժել: Հեռուստաալիքի տեղեկատվության համաձայն՝ միջադեպը տեղի Է ունեցել այն պահին, երբ Cessna 525-ը նոր Էր վայրԷջք կատարել, իսկ մյուս ինքնաթիռը պատրաստվում Էր վերթիռին: Ինչ-ինչ պատճառներով միաշարժիչ մեքենայի օդաչուն չի նկատել բիզնես-ջետը, ինչը եւ հանգեցրել Է բախման: ԱՄՆ-ի Դաշնային ավիացիոն վարչությունը միջադեպի հետաքննություն Է սկսել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

At least 2 killed after 2 planes collide at Marion airport, Indiana
YEREVAN, APRIL 3, ARMENPRESS. At least two people have been killed in an incident at the Marion Municipal Airport in Indiana, after two planes collided on the runway, according to local authorities, RT reports.
The deadly incident unfolded when a smaller plane that was taking off to the southeast clipped a larger plane that was landing from the north, the coroner, who was dispatched to the scene following the collision,toldlocal WTHR 13 news.
As a result of the crash, the private jet caught fire, killing the pilot and passenger on board, the official said, adding that no injuries were sustained on the larger plane.
The planes involved in the crash were a single-engine Cessna 150 and a Cessna 525 Citation Jet, the Federal Aviation Administration (FAA) said.