Սահակաշվիլին դատարանից պահանջել Է անօրինական ճանաչել Ուկրաինայից իր արտաքսումը Լեհաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կիեւի օկրուգային վարչական դատարանում հայց Է ստացվել Վրաստանի նախկին նախագահ, «Նոր ուժերի շարժում» կուսակցության առաջնորդ Միխեիլ Սահակաշվիլիից, որտեղ պատասխանողներ են նշված Պետական միգրացիոն ծառայությունը, Պետական սահմանապահ ծառայության վարչակազմը եւ ներքին գործերի նախարարությունը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է դատարանի մամուլի ծառայությունը:
«Հայցվորը դատարանին խնդրում Է անօրինական ճանաչել Պետական միգրացիոն ծառայության, Պետական սահմանապահ ծառայության եւ ներքգործնախարարության համապատասխան կառուցվածքային կազմավորումների՝ Սահակաշվիլիին կեցության նախորդ երկիր վերադարձնելու որոշման կատարման 2018 թվականի փետրվարի 12-ի գործողությունները»,- փետրվարի 14-ին հայտնել Է Կիեւի օկրուգային վարչական դատարանի մամուլի ծառայությունը:
Տեղեկատվության մեջ նշված Է, որ նաեւ հայցվորը դատարանին խնդրում Է Ուկրաինայի Պետական միգրացիոն ծառայության համապատասխան կառուցվածքային կազմավորմանը պարտավորեցնել չեղարկելու սույն որոշումը, հաղորդել Է «Ինտերֆեքս»-ը:

YEREVAN, FEBRUARY 14, ARMENPRESS. Former Odessa (Ukraine) Oblast Governor and ex-Georgian President Mikheil Saakashvili, who was deported to Poland on February 12 from Ukraine, sent a lawsuit to a Kiev Court demanding to declare his deportation by Ukrainian authorities as illegal.
Saakashvili seeks to reach the cancellation of the deportation decision by the state migration service.
Former Odesa (Ukraine) Oblast Governor and ex-Georgian President Mikheil Saakashvili, who was deported to Poland on February 12 from Ukraine, said during an interview in Warsaw that he intends to continue organizing rallies in Ukraine and will find a way to personally take part.
“Together with our friends we will organize mass protests in Ukraine and will remove the oligarchs from power in a peaceful way. When our number will reach a million, no one will support the Ukraine authorities. This movement will expand”, he said.
He added that he wants to see his family in the Netherlands, and later tour entire Europe and engage in politics.