ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովում Հայաստանի հարցով նոր համազեկուցող է նշանակվել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի մոնիթորինգի հանձնաժողովի նիստում Հայաստանի հարցով համազեկուցողի փոփոխություն է տեղի ունեցել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը:
«Մոնիթորինգի հանձնաժողովի նիստում քննարկվել է Հայաստանի հարցով համազեկուցողի փոփոխության հարց, որովհետև Ալան Միլը, ով Սոցիալիստների խմբից Հայաստանի հարցով համազեկուցողն էր, այլևս վեհաժողովի կազմում չէ, քանի որ անգլիական խորհրդարանում դադարել են նրա լիազորությունները»,- պարզաբանեց Հովհաննիսյանը:
ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավարը հայտնեց, որ Սոցիալիստների խմբի անունից Հայաստանի հարցով համազեկուցող է նշանակվել Ուկրաինան ներկայացնող Յուլիա Լովոչկինան:

В мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении назначен новый содокладчик
В мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении назначен новый содокладчик. Об этом в беседе с «Арменпресс»  сказала зампредседателя НС Армении, руководитель делегации Армении в ПАСЕ Арпине Ованнисян.
«На заседании мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении был обсужден вопрос смены содокладчика комиссии, поскольку прежний  содокладчик по вопросам Армении Алан Милл более не входит в состав ПАСЕ – его полномочия прекращены»,- сказала зампредседателя НС Армении, руководитель делегации Армении в ПАСЕ Арпине Ованнисян.
По ее словам, от группы социалистов на смену Алану Миллу содокладчиком по вопросам Армении была назначена представительница Украины Юлия Левочкина.