Պուտինն Ասադի հետ հանդիպումից հետո հեռախոսազրույց կանցկացնի Թրամփի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտնել Է, որ նոյեմբերի 21-ին պլանավորում Է սիրիական կարգավորումը քննարկել ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի, իսկ այնուհետեւ մերձավորարեւելյան տարածաշրջանի երկրների ղեկավարների հետ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Ինտերֆաքս»-ին:
Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի հետ նոյեմբերի 20-ին կայացած հանդիպման ընթացքում Պուտինն ասել Է. «Մեր այսօրվա հանդիպման հիման վրա ես կոնսուլտացիաներ կանցկացնեմ այն երկրների ղեկավարների հետ, որոնց մասին հիշատակեցի Աստանայի գործընթացի կապակցությամբ: Արդեն այսօր խոսակցություն Է պլանավորված Կատարի Էմիրի հետ, վաղը՝ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի, այնուհետեւ տարածաշրջանի երկրների ղեկավարների հետ»:

Putin to hold phone talk with Trump on Syria
YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin plans to hold phone conversations with US President Donald Trump, as well as the leaders of the Middle East countries aimed at discussing the Syrian settlement, Interfax reports.
During the meeting with Syria’s President Bashar al-Assad in Sochi on November 20, President Putin stated: “Based on our today’s meeting I am going to hold consultations with the leaders of countries I mentioned over the Astana process. Today a phone conversation is already scheduled with the Emir of Qatar, tomorrow with US President Donald Trump, and then with the leaders of the countries of the region”.