Տավուշում հայտնաբերված կնոջ դիակի վրա բռնության հետքեր կան. հարուցվել է քրգործ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցներ՝ Տավուշի տարածքում հայտնաբերված դիակի ինքնությունը, սպանության  հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2017 թվականի նոյեմբերի 11-ին՝ Իջևան-Ճամբարակ ավտոճանապարհի խաչմերուկից շուրջ 600 մետր դեպի Իջևան քաղաքի ուղղությամբ՝ ճանապարհի աջ մասով հոսող գետի ափին, հայտնաբերվել է իգական սեռի դիակ՝ մասամբ հոշոտված։ Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են նաև հագուստներ և այլ իրեր:
Փորձագետների հետ կատարված դիակի զննությամբ հայտնաբերվել են բռնության հետքեր, այդ թվում՝ գլխի հատվածում։
ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ կնոջ սպանության դեպքի առթիվ ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։
Նշանակվել են դատաբժշկական, ինչպես նաև՝ դատակենսաբանական, դատահետքաբանական համալիր փորձաքննություններ: Հանձնարարություններ են տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին՝ օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ իրականացնելու վերաբերյալ։
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դիակի ինքնությունը և դեպքի իրական հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

На обнаруженном в Тавуше теле женщины найдены следы насилия: возбуждено уголовное дело по признакам статьи "Убийство"
На обнаруженном в Тавуше теле женщины найдены следы насилия: возбуждено
уголовное дело по признакам статьи "Убийство"
Дилижанским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Тавушской области предпринимаются необходимые меры, направленные на  установление личности человека, тела которого было обнаружено на территории Тавушской области, и обстоятельств убийства.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе СК Армении, 11-го ноября 2017 года примерно в 600 метрах от перекрестка трассы Иджеван-Чамбарак, на берегу реки, протекающей справа от дороги, ведущей в город Иджеван, было обнаружено частично обглоданное тело женщины. На месте были найдены также одежда и другие вещи.
При проведенном экспертами осмотре тела были обнаружены следы насилия, в том числе в области головы.
Дилижанским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Тавушской области возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(убийство) Уголовного кодекса РА.
Назначены судебно-медицинская, а также комплексная судебно-биологическая, судебно-трасологическая экспертизы. Соответствующим подразделениям полиции даны поручения относительно проведения оперативно-розыскных мероприятий.
Предпринимаются необходимые меры, направленные на установление личности трупа и истинных обстоятельств произошедшего.