Facebook-ը կգործարկի Tinder-ի նմանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Facebook-ի հատուկ ցանցը թեստավորում Է գործառույթ, որի միջոցով միմյանց ընկերացած օգտատերերը կարող են հանդիպել իրական կյանքում: Դրա վրա ուշադրություն Է դարձրել Motherboard հրատարակության լրագրողը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Դատելով թղթակցի նկարագրությունից՝ նոր գործառույթը գործում Է հետեւյալ կերպ. սոցցանցն առաջարկում Է ցուցակից առանձնացնել այն ընկերներին, ում հետ կցանկանայիք հանդիպել: Հաղորդակցումը կսկսվի սոսկ այն դեպքում, եթե ընտրությունը լինի փոխադարձ, մինչ այդ ցանկացած պատասխաններ կողմնակի են:
Երկուստեք համաձայնությամբ զրույցը հիշեցնում Է Tinder առցանց-ծանոթությունների համար ծառայության հիմնական գործառույթը: Facebook-ն ինքը նորամուծությունն անվանում Է «հանդիպման նոր եղանակ»:

Facebook запустит аналог Tinder
Социальная сеть Facebook тестирует функцию, с помощью которой пользователи, находящиеся друг у друга в друзьях, могут встретиться в реальной жизни. На это обратил внимание журналист издания Motherboard, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Судя по описанию корреспондента, новая функция работает следующим образом: соцсеть предлагает выделить из списка друзей, с кем хотелось бы увидеться. Общение начнется только в том случае, если выбор окажется взаимным, до этого любые ответы являются приватными.
Беседа по обоюдному согласию напоминает основную функцию сервиса для онлайн-знакомств Tinder. Сам Facebook называет нововведение «новым способом встретиться».