Պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Արմեն Երիցյանի հիշատակը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի պատգամավորներն արտահերթ նիստի մեկնարկին հարգանքի տուրք մատուցեցին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանի հիշատակին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը նիստի մեկնարկին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը բոլոր պատգամավորների անունից ցավակցեց Արմեն Երիցյանի ընտանիքի անդամներին,  հարազատներին և հասարակությանը` պետական գործչի անժամանակ մահվան կապակցությամբ: «Առաջարկում եմ խորհրդարանին մեկ րոպե լռությամբ հարգել Արմեն Երիցյանի հիշատակը»,- ասաց Շարմազանովը:
Պատգամավորները հոտնկայս, մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Արմեն Երիցյանի հիշատակը: Դեկտեմբերի 13-ին երկարատև հիվանդությունից հետո 55 տարեկանում մահացել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Երիցյանը:

MPs pay tribute to memory of Minister Armen Yeritsyan with a moment of silence
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Before the launch of the extraordinary session in the Parliament of Armenia, MPs paid a tribute to the memory of Minister of Emergency Situations Armen Yeritsyan, reports “Armenpress”.
On behalf of all MPs, Deputy Speaker of Parliament Eduard Sharmazanov extended condolences to Minister Yeritsyan’s family members, relatives and the public.
“I suggest to pay tribute to the memory of Armen Yeritsyan with a moment of silence”, Sharmazanov said.
On December 13 Minister of Emergency Situations of Armenia Armen Yeritsyan died aged 55 after prolonged illness.