Հաստատված բյուջեն հնարավորություն կտա 2018թ. թևակոխել վերելքի փուլ. Վարդան Արամյան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը վստահ է, որ խորհրդարանի կողմից հաստատված 2017թ. պետական բյուջեն հնարավորություն կտա 2018թ. վերելքի փուլ թևակոխել: Ազգային ժողովում «Գնումների մասին» օրենքի նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու մասին հարցի քննարկման ժամանակ ֆինանսների նախարարը նախ շնորհակալություն հայտնեց պատգամավորներին, ովքեր կողմ են քվեարկել ՀՀ 2017թ. պետական բյուջեի նախագծին:
«Ես ցանկանում եմ առիթն օգտագործել և  իմ խորին երախտագիտությունը հայտնել պատգամավորներին, ովքեր կողմ են քվեարկել բյուջեին: Ես վստահեցնում եմ, որ այս ֆինանսական փաստաթուղթը  մեզ հնարավորություն կտա ստեղծել կայունացման վիճակ 2018թ. և թևակոխել վերելքի փուլ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Արամյանը:
Նախարարը հավելեց, որ իր ելույթներում արդեն առիթ ունեցել է շնորհակալություն հայտնելու Ազգային ժողովի պատգամավորներին բազմաբովանդակ քննարկումների  համար:
Ազգային ժողովը դեկտեմբերի 8-ին քվեարկությանբ հաստատել է ՀՀ 2017թ. պետական բյուջեն: Բյուջեի նախագիծն ընդունելու մասին հարցին կողմ քվեարկեց 83, դեմ՝ 24, ձեռնպահ՝ 1 պատգամավոր:

Finance Minister says approved budget will allow to enter growth phase in 2018
YEREVAN, DECEMBER 8, ARMENPRESS. Finance Minister Vardan Aramyan is confident that the 2017 state budget approved by the Parliament will enable to enter a growth phase in 2018, reports “Armenpress”.
During the parliamentary discussions of adopting the draft law o “Purchases” at the first reading, the Finance Minister firstly thanked the MPs who voted in favor of the 2017 state budget draft.
“I want to express my deepest gratitude to the MPs who voted in favor of the budget. I assure that this financial document will enable us to create a stabilized situation in 2018 and enter a growth phase”, the Minister said.
On December 8 the Parliament approved the 2017 state budget. 83 MPs voted in favor of the budget draft, 24 were against, 1 abstained.