Սպիտակ տան պահպանության ծառայությունը ձերբակալել է ցանկապատի վրայով փաթեթ նետած կնոջը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահի պահպանության համար պատասխանատու Գաղտնի ծառայության աշխատակիցները ձերբակալել են մի մարդու, որը, ենթադրաբար, կասկածելի փաթեթ Է նետել Վաշինգտոնում Սպիտակ տան ցանկապատի վրայով: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մայիսի 30-ին այս մասին հայտնել Է WTOP ռադիոկայանը:
Ըստ Associated Press-ի տեղեկատվության՝ ձերբակալվել Է մի կին: Կասկածելի փաթեթը, որի պատճառով փակվել Է Բարաք Օբամայի նստավայրի հյուսիսային մասի մուտքը, ուսումնասիրում են սակրավորները: Նախնական տվյալներով՝ դրա մեջ եղել են թղթեր: Պատահարի վայր են ժամանել ոստիկանությունը եւ փրկարարական ծառայությունները:
Նախագահ Բարաք Օբաման ինքն արտակարգ պատահարի պահին եղել Է Սպիտակ տանը: Երեւանի ժամանակով ժամը 23:40-ի դրությամբ նստավայրի շրջափակումը հանված Էր, հաղորդել Է Reuters-ը:

Охрана Белого дома задержала перебросившую сверток через ограду женщину
Сотрудники Секретной службы, отвечающей за охрану президента США, задержали человека, предположительно, кинувшего подозрительный сверток через ограду Белого дома в Вашингтоне. Как передает Арменпресс, об этом сообщает в понедельник, 30 мая, радиостанция WTOP.
По информации Associated Press, задержана женщина. Подозрительный сверток, из-за которого был перекрыт доступ в северную часть резиденции Барака Обамы, изучают саперы. По предварительным данным, в нем находились бумаги. На место происшествия были стянуты полиция и спасательные службы.
Сам президент Барак Обама в момент ЧП находился в Белом доме. По данным на 22:40 мск, оцепление резиденции снято, сообщает Reuters.