Ստեփանակերտցի երեխաներն այցելել են Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մայրաքաղաքի վարչական շրջանների և ԼՂՀ շրջանների համագործակցության ծրագրի շրջանակում Նորք-Մարաշ վարչական շրջանում էին հյուրընկալվել զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների ստեփանակերտցի 11 երեխաներ: Կազմակերպիչները հոգ էին տարել, որպեսզի արցախցի պատանիների ու աղջիկների երևանյան քառօրյա հանգիստը հնարավորին հագեցած լինի: Նախաձեռնել էին այցելություններ մայրաքաղաքի կրթամշակութային օջախներ՝ Հովհ. Թումանյանի թանգարան, Մատենադարան, Ծիծեռնակաբերդ, Թումոյի այգի և այլ վայրեր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ծրագրից դուրս խնամատար ընտանիքներն իրենք են կազմակերպել երեխաների առօրյան`շեշտը դնելով մայրաքաղաքի զբոսաշրջային և ժամանցային վայրերին:
Մինչ զբոսաշրջային ծրագիրը, երեխաները մկրտվել էին Նորք-Մարաշի Ս. Աստվածածին եկեղեցում: Արցախ վերադառնալուց առաջ նրանք խոստովանել են, որ երևանյան այցելությունն ու երևանցիներից ստացած ջերմությունը, իրոք, անմոռանալի կդառնան:

Karabakhi children visit Yerevan
YEREVAN, APRIL 29, ARMENPRESS. Press Service of Yerevan Municipality told “Armenpress” that Nork-Marash administrative district hosted 11 Karabakhi children of killed soldiers’ families within the framework of cooperation program between Yerevan administrative districts and NKR regions. The organizers took care that the four-day stay of Artsakh boys and girls be full of diverse activities. They organized visits to cultural centers of Yerevan including Hovhannes Tumanyan Museum, Matenadaran, Tsitsernakaberd, Tumo park and other places.
Outside the program foster families organized children’s every day activities with an emphasis on visiting tourist and entertainment places of Yerevan.
Before the tourism program, children were baptized in Nork-Marash St. Mary Church. Before return to Artsakh they said they will never forget their Yerevan visit and the warm reception of Yerevan citizens.