Թուրքիան շարունակում է սնուցել «Ջաբհաթ ան-Նուսրա»-ին. ՌԴ Գենշտաբ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի կողմից «Ջաբհաթ ան-Նուսրա» ահաբեկչական խմբավորմանը սնուցելը կատարվում է այն շրջանների միջով, որտեղ գտնվում են ԱՄՆ-ի վերահսկողության ներքո առկա ընդդիմադիր խմբավորումները: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հղում կատարելով «Ռիա Նովոստի»-ին, այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը նշել է ՌԴ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի գլխավոր օպերատիվ վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Սերգեյ Ռուդսկոյը:
«Չնայած հրադադարի հարցում ձեռքբերած առաջընթացին, Թուրքիայի կողմից չի դադարում աջակցությունը «Ջհաբաթ ան-Նուսրա» ահաբեկչական խմբավորմանը: Դա իրականացվում է այն շրջաններով, որտեղ առկա են ԱՄՆ-ի վերահսկողության ներքո գտնվող ընդդիմադիր խմբավորումները»,-ասել է Ռուդսկոյը:
Սիրիայում հրադադարի շուրջ պայմանավորվածությունը ուժի մեջ է մտել փետրվարի 27-ին: Այն չի տարածվում «Իսլամական պետություն» և «Ջաբհաթ ան-Նուսրա» ահաբեկչական խմբավորումների վրա:

Турция снабжает "Джебхат ан-Нусру" через районы оппозиции: Генштаб РФ
Подпитка террористической группировки "Джебхат ан-Нусра" оружием иличным составом состороны Турции происходит черезрайоны Сирии, где находится подконтрольная США оппозиция. Как передает Арменпресс со ссылкой на «РИА новости», об этом сообщил журналистам впонедельник начальник главного оперативного управления Генштаба ВС РФ генерал-лейтенант Сергей Рудской.
"Несмотря надостигнутый прогресс вустановлении режима перемирия, состороны Турции непрекращается подпитка бандформирований "Джебхат ан-Нусры" оружием иличным составом. В том числе черезрайоны, где находятся отряды оппозиции, подконтрольные США",— сказал Рудской.
"Мы обратились кколлегам изСША поразличным каналам пресечь подобные действия, так какони являются дестабилизирующим фактором",— добавил он.
Режим прекращения огня вСирии вступил всилу 27 февраля. Перемирие нераспространяется назапрещенные вРоссии иряде других стран террористические организации "Исламское государство", "Джебхат ан-Нусра" (сирийское подразделение "Аль-Каиды") идругие формирования, признанные Советом безопасности ООН террористическими.