ԱԱԾ-ն և Ոստիկանությունն առայժմ ձեռնպահ են մնում Երևանում զինված խմբավորման վնասազերծման տեղեկությունը մեկնաբանելուց
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը և ոստիկանությունն առայժմ ձեռնպահ են մնում Երևանում զինված խմբավորման վնասազերծման մասին տեղեկատվությունը մեկնաբանելուց: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ՀՀ ԱԱԾ և ոստիկանության լրատվական ծառայությունները հաղորդեցին, որ դեպքի մասին կլինի պաշտոնական մեկնաբանություն:
Shamshyan.com կայքը հաղորդում է, որ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության հակաահաբեկչական (Ալֆա) վարչության և Ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության աշխատակիցները, իրացնելով ստացված օպերատիվ տեղեկությունները, Երևանում կանխել են լուրջ հանցագործություն` Նորք Մարաշ վարչական շրջանի 9-րդ փողոցի սեփական տներից մեկում վնասազերծելով մինչև ատամները զինված մի քանի անձանց: Հատուկ գործողությունը կատարվել է պրոֆեսիոնալ ձևով, ինչի շնորհիվ էլ զոհեր ու վիրավորներ չկան:
Դեպքի վայր է ժամանել ՀՀ ոստիկանապետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը: Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝ վնասազերծվածներից 3-ը աղջիկներ են, 7-ը՝ տղամարդիկ, նրանց մեծ մասը արտասահմանցիներ են:

NSS and Police so far refrained from commenting on information in neutralization of armed gang
YEREVAN, NOVEMBER 24, ARMENPRESS. Armenian National Security Service still avoids commenting on neutralization of armed gang in Yerevan. Armenian NSS and Police Press Services informed during the interview with “Armenpress”, that official comment on the incident will be announced.
Shamshyan.com announces that servicemen of Armenian National Security Anti-Terrorism (Alpha) Department and General Department of combating organized crime, using operative information, prevented a serious crime in Yerevan, neutralized several people armed to the teeth in one of the houses of 9th Street, Nork-Marash administrative district. The special operation was carried out in a professional manner, leaving no deaths and injuries.
Armenian Deputy Chief of Police Hunan Poghosyan arrived in the incident area. As Shamshyan.com informs, 3 girls, 7 men are among those who were neutralized; most of them are foreigners.