Առողջապահության նախարարի հանձնարարակններով լուծվել է ընդունելության եկած քաղաքացիների հարցերի մեծ մասը
Առողջապահության նախարարի հանձնարարակններով լուծվել է ընդունելության եկած
քաղաքացիների հարցերի մեծ մասը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առողջապահության նախարարության աշխատակազմի ներկայացուցիչներից կազմված հանձնաժողովի անդամների մասնակցությամբ  ՀՀ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանն անցկացրել է քաղաքացիների հերթական ընդունելությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, քաղաքացիների  բարձրացված հարցերն առավելապես բուժական բնույթի էին, մեկն էլ` ծառայողական: Ընդունելությանը մասնակցել է 13 քաղաքացի:  Մանրամասն ծանոթանալով նրանց հուզող խնդիրներին և լսելով պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների դիտարկումներն ու առաջարկությունները` Արմեն Մուրադյանը բարձրացված հարցերի լուծման համար տվել է հանձնարարականներ: Հարցերի մեծ մասը դրական լուծում է ստացել: Քաղաքացիները շնորհակալություն են հայտնել  սրտացավ վերաբերմունքի  և  իրենց խնդիրների լուծման համար:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունում քաղաքացիների ընդունելությունը, համաձայն գործող կարգի, կազմակերպվում է յուրաքանչյուր երեքշաբթի:

Most problems of citizens received by Health Minister are solved
YEREVAN, AUGUST 18, ARMENPRESS. The Minister of Health of the Republic of Armenia, Armen Muradyan, held a regular reception of citizens with the participation of a delegation comprised of representatives of the Health Ministry Staff.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Ministry of Health of the Republic of Armenia, the problems raised by the citizens had overwhelmingly medical content. 13 citizens took part in the reception. Familiarizing himself with the problems raised in detail and hearing the notes and suggestions of heads of relevant departments, Armen Muradyan gave instructions aimed to solve the problems of the citizens. Most of the problems received a positive solution. The citizens thanked for the warm treatment and for solving their problems.
Reception of citizens is organized every Tuesday at the Ministry of Health of the Republic of Armenia.