Շառլ Ազնավուրն արդեն հայրենիքում է
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսահայ լեգենդար երգիչ Շառլ Ազնավուրն արդեն Հայաստանում է: Ինչպես «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, նա րոպեներ առաջ ոտք դրեց հայկական հողին: Ազնավուրը Հայաստան է եկել ռուսաստանյան շրջագայություններից հետո: Երգիչը ելույթ էր ունեցել Սանկտ Պետերբուրգում և Մոսկվայում:
Ազնավուրը լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց, թե իրեն լավ է զգում: Պատասխանելով լրագրողի դիտարկմանը, թե նա շատ կարևոր պահի է եկել Հայաստան, երգիչը նկատեց. «Ամեն օր էլ պետք է, որ երկրների նախագահները գան Հայաստան»: Պատասխանելով հարցին, թե ինչ է փոխվել Հայոց ցեղասպանությունից 100 տարի անց, Ազնավուրն ընդգծեց. «Ոչ շատ բան: Պետք է որ փոխվի, բայց դա չի լինում»:
Շառլ Ազնավուրը լրագրող, հեռուստահաղորդավար Վլադիմիր Պոզներին տված հարցազրույցում ավելի վաղ նշել էր, որ ապրիլի 24-ին անպայման ժամանելու է Երևան, որպեսզի մասնակցի Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի անմեղ զոհերին նվիրված միջոցառումներին:
«Չի կարելի անտեսել այն, ինչ տեղի է ունեցել: Թուրքերին պետք է ասել, որ ճշմարտությունը հայտնելու ժամանակն է»,- ասել էր Ազնավուրը:

Charles Aznavour is already in the homeland
YEREVAN, 23 APRIL, ARMENPRESS. Legendary French-Armenian singer Charles Aznavour is already in Armenia. As “Armenpress”’s correspondent reports from Zvartnots International Airport, the singer set foot on the homeland just minutes ago. Aznavour is in Armenia after performances in Saint Petersburg and Moscow.
During a briefing, Aznavour said he was feeling fine. When one of the journalists told him that he was visiting Armenia at a very crucial moment, the singer noted: “The presidents of countries should visit Armenia every day.” When asked what had changed after 100 years, Aznavour emphasized: “Nothing. It has to change, but it’s not happening.”
In an earlier interview with journalist and TV host Vladimir Pozner, Charles Aznavour had mentioned that he would definitely visit Yerevan on April 24th to participate in the events dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide.
“We can’t ignore what happened. The Turks must be told that it is time to tell the truth,” Aznavour said.