Բակո Սահակյանը հանձնարարել է սեղմ ժամկետներում ավարտել Բերձորի միջադեպով ծառայողական քննությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 27-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության ոստիկանության ղեկավար կազմի հետ՝ ոստիկանապետ Կամո Աղաջանյանի գլխավորությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են համակարգի գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել ոստիկանապետը, տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավարներ:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ հունվարի 31-ին Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոմայրուղու Քաշաթաղի շրջանի հատվածում տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ ծառայողական քննության ընթացքին: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է հնարավորինս սեղմ ժամկետներում գործընթացն ավարտին հասցնելու եւ հանրությանն արդյունքների մասին ծանոթացնելու անհրաժեշտությունը:

Karabakh President holds meeting with senior staff of Police
STEPANAKERT, FEBRUARY 27, ARMENPRESS. On 27 February President Bako Sahakyan held a meeting with senior staff of the Artsakh Republic Police led by head of the Police Kamo Aghajanyan.
The Central Information Department of the President of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” that a set of issues relating the structure's activity were discussed during the meeting. The head of the Police and chiefs of different departments delivered corresponding reports.
The course of the official inquiry into the 31 January incident taken place in the Kashatagh region's section of the Goris-Stepanakert highway was touched upon too. The Head of the State emphasized the necessity of completing the process at the shortest possible timeframe and making public its results.