Իրանն աջակցում է ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը և դեմ է միջազգային սահմանների որևէ փոփոխման․ ԻԻՀ դեսպան
Իրանն աջակցում է ՀՀ տարածքային ամբողջականությանը և դեմ է միջազգային
սահմանների որևէ փոփոխման․ ԻԻՀ դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իրանը աջակցում է Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը և դեմ է միջազգային սահմանների որևէ փոփոխման։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց Հայաստանում Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին։
«Ինչպես բազմիցս հայտարարել ենք, մենք լայն համագործակցություն ունենք Հայաստանի հետ։ Մեր համագործակցությունը ներառում է տարբեր ոլորտներ և շատ բազմազան է։ Մենք աջակցում ենք Հայաստանի տարածքային ամբողջականությանը և դեմ ենք միջազգային սահմանների որևէ փոփոխման։ Եվ այն, թե այդ համագործակցությունը ինչ նոր մակարդակի կարող է հասնել, կապված է երկրների միջև գործող համաձայնություններից և երկխոսությունից»,-ասաց Սոբհանին։

Iran supports the territorial integrity of Armenia, opposes any change of international borders-Ambassador
Iran supports the territorial integrity of Armenia, opposes any change of international
borders-Ambassador
YEREVAN, APRIL 19, ARMENPRESS.  Iran supports the territorial integrity of Armenia and is against any change of international borders, Iranian Ambassador to Armenia Mehdi Sobhani  told journalists.
"As we have stated many times, we have extensive cooperation with Armenia. Our cooperation spans various fields and is quite diverse. We support the territorial integrity of Armenia and oppose any change of international borders,’’ Sobhani said, adding that  the potential advancement of this cooperation to a new level depends on existing agreements and dialogue between the countries.