Վերին Դվինում, ժամը 11:00-ի դրությամբ, քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 6,93%-ը, Արզնիում՝ 12,10%-ը
Վերին Դվինում, ժամը 11:00-ի դրությամբ, քվեարկությանը մասնակցել է
ընտրողների 6,93%-ը, Արզնիում՝ 12,10%-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզի Վերին Դվին համայնքում հոկտեմբերի 29-ին անցկացվող համայնքի ղեկավարի և ավագանու անդամների ընտրություններին, ժամը 11:00-ի դրությամբ, մասնակցել է ընտրական իրավունք ունեցողների 6,93%-ը կամ 107 անձ: Վերին Դվին համայնքում ընտրական իրավունք ունեցողների թիվը 1545 է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, Կոտայքի մարզի Արզնի համայնքում համայնքի ղեկավարի մեծամասնական ընտրակարգով ընտրություններին, նույն ժամի դրությամբ, մասնակցել է ընտրական իրավունք ունեցողների 12,10%-ը կամ 258 անձ: Արզնի համայնքում ընտրական իրավունք ունեցողների թիվը 2132 է:

По состоянию на 11:00 часов,  в Верин Двине проголосовали 6,93% избирателей, в Арзни - 12,10%
В выборах главы общины и членов Совета старейшин, проходящих 29 октября в общине Верин Двин Араратской области, по состоянию на 11:00 часов, приняло участие 6,93% избирателей, или 107 человек. Число лиц, имеющих избирательное право,  в общине Верин Двин - 1545 человек.
Как сообщили Арменпресс в Центральной избирательной комиссии РА, в выборах главы общины Арзни Котайкской области по мажоритарной избирательной системе, по состоянию на 11:00 часов, приняли участие 12,10% избирателей — или 258 человек. Число лиц, имеющих избирательное право, в общине Арзни - 2132.