Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի եռակողմ նոր հանդիպում կլինի․ Մհեր Գրիգորյան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի, Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի և Ադրբեջանի Հանրապետության փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի եռակողմ աշխատանքային խմբի նոր հանդիպում կլինի, ժամկետներ դեռ չկան։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը:
«Կարծում եմ, եռակողմ հանդիպում կլինի ,բայց ամսաթվի հետ կապված դեռ կապված պայմանավորվածություն չկա»,- ասաց Գրիգորյանը;
Լրագրողի հարցին, թե կարելի՞ է վերջնական ասել, որ Հայաստանի տարածքով երթուղիները վերահսկվելու են Հայաստանի օրենսդրությամբ, Գրիգորյանը պատասխանեց, որ դա միանշանակ է, ինքը բազմիցս այդ հարցին պատասխանել է։
Ճշգրտող հարցին, թե այդ դեպքում ինչո՞ւ է Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայությունը տեղակայվելու այդ ճանապարհին, Մհեր Գրիգորյանը պատասխանեց․
«Նախ, եկեք խոսենք Ռուսաստանի ԱԴԾ-ի կազմում գործող սահմանապահ զորքերի մասին, որպեսզի հստակ հասկանանք, թե ինչի մասին է խոսքը, եթե դուք մեջբերում եք նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության 9-րդ կետը։ Երկրորդ՝ գործառույթների մասով, գործառույթների իրականացման ձևի մասով դեռևս քննարկումներ պետք է լինեն»,- շեշտեց Գրիգորյանը։

YEREVAN, JUNE 21, ARMENPRESS. The Armenian, Russian and Azerbaijani deputy prime ministers will hold a new meeting of the task force on unblocking, Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan said on June 21.
“I think there will be a trilateral meeting, but there’s no agreement yet on the date,” Grigoryan told reporters.
Grigoryan said that the routes that are to be opened through the territory of Armenia will unequivocally function under Armenian legislation. Asked to elaborate why the Russian Federal Security Service will be deployed to the road in that case, Grigoryan said: “First of all, let’s talk about the border guards as part of the FSB, to clearly understand what this is about if you are quoting the 9th clause of the 9 November trilateral statement. Secondly, discussions have yet to take place on the functions and the method of implementing the functions,” Grigoryan said.