Միջազգային հանրության ներգրավվածության շնորհիվ կա հրադադարի պայմանավորվածություն․ Արմեն Գրիգորյան
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Միջազգային հանրության ներգրավվածության շնորհիվ հաջողվել է ձեռք բերել հրադադարի պայմանավորվածություն․ Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հույս ունի, որ Ադրբեջանը կշարունակի պահպանել հրադադարը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանն այս մասին ասել է Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում։
Հարցին՝ կա՞ հրադադարի պայմանավորվածություն, Արմեն Գրիգորյանը պատասխանեց․ «Բնականաբար, առանց պայմանավորվածության հնարավոր չէր լինի հրադադար ունենալ»։
Ավելի վաղ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել էր, որ Ժամը 20։00-ից բոլոր ուղղություններով կրակը գրեթե դադարել է, էական միջադեպեր չեն արձանագրվել։

Ceasefire reached thanks to involvement of international community, says Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 15, ARMENPERSS. It has been possible to reach a ceasefire thanks to the involvement of the international community, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan said in an interview to Public TV, expressing hope that Azerbaijan will continue observing the ceasefire.
Asked whether there is an agreement on the ceasefire, Armen Grigoryan said: “Of course, it would not have been possible to have a ceasefire without an agreement”.
Earlier the Armenian Defense Ministry said that the fire has almost stopped in all directions from 20:00, no significant incidents have been registered.