Կարեն Անդրեասյանը ներկայացրեց, թե ինչ փուլում են սահմանադրական բարեփոխումների համար մեկնարկած աշխատանքները
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովն այս փուլում տարբեր հանդիպումների շրջանակներում աշխատանքներ է տանում Երևանում և մարզերում՝ հավաքագրելու խնդիրներն ու նախանշելու լուծումները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Կառավարության հուլիսի 28-ի նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը:
«Հիմա հանձնաժողովն ակտիվ աշխատում է մարզերում և Երևանում՝ տարբեր հանդիպումների շրջանակներում: Հանձնաժողովի 5 անդամները կհավաքեն ամբողջ խնդիրներն ու լուծումները և սեպտեմբերից կսկսեն ուղիղ եթերում ներկայացնել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդին, բոլորիս»,-ասաց Անդրեասյանը:
Նախարարը ժամկետների հետ կապված հստակ ոչինչ չխոստացավ: Ըստ նրա՝ ժամկետները կախված են աշխատանքների դինամիկայից:

Министр юстиции представил, на каком этапе находятся работы по конституционным реформам
На данном этапе профессиональная комиссия по конституционным реформам ведет работы на различных встречах в Ереване и в областях, фиксируя проблемы и намечая их решения.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на брифинге с журналистами после заседания правительства 28 июля сообщил министр юстиции РА Карен Андреасян.
«Сейчас комиссия активно работает в областях и в Ереване в рамках различных встреч. 5 членов комиссии зафиксируют все проблемы и решения, и с сентября начнут представлять их в прямом эфире Совету конституционных реформ и всем нам», - сказал Андреасян.
Относительно сроков министр ничего конкретного не сказал. По его словам, сроки зависят от динамики работ.