Ռազմաուսումնական հաստատությունն ավարտած սպաները կստանան 3 սենյականոց բնակարան Երևանում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում ռազմաուսումնական հաստատությունն ավարտողները, անկախ ծառայության նշանակման վայրից, կստանան 3 սենյականոց բնակարան Երևանում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց ՀՀ ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանն ԱԺ հայտարարությունների ժամին:
«Մի քանի օր հետո ԱԺ կմտնի համապատասխան օրենքի նախագիծ, որով սահմանվում է, որ սկսած 2022 թվականի հուլիսի 1-ից ՀՀ ռազմաուսումնական հաստատություններ ընդունված մեր ապագա սպայական կազմի ներկայացուցիչների համար պետությունն անվարձահատույց տրամադրելու է 3-սենյականոց բնակարան Երևան քաղաքում»,-ասաց Խաչատրյանը:
Պատգամավորն ընդգծեց՝ կապ չունի, թե սպան որտեղ է նշանակվելու ծառայության՝ Տավուշի, Սյունիքի, թե Վայոց ձորի մարզում, նա ավարտելուց հետո Երևանում ունենալու է 3 սենյականոց բնակարան: Խաչատրյանը կոչ արեց 18-23 տարեկան երիտասարդներին դիմել ռազմաուսումնական հաստատություն: Նա սա համարեց վերջին տասնամյակների ամենամեծ ու նշանակալի բարեփոխումը՝ սպայական «կորիզը» ձևավորելու գործում:

Офицеры, окончившие военно-учебное заведение, получат 3-х комнатную квартиру в Ереване
ЕРЕВАН, 14 ИЮНЯ, АРМЕНПРЕСС. Выпускники военного учебного заведения Армении, вне зависимости от места службы, получат 3-х комнатную квартиру в Ереване. Как сообщает «Арменпресс», об этом во время сообщений НС заявил депутат фракции "Гражданский договор" Национального Собрания РА Армен Хачатрян.
"Через несколько дней в НС войдет проект соответствующего закона, который предусматривает, что начиная с 1 июля 2022 года для представителей нашего будущего офицерского состава, поступивших в военно-учебные заведения РА, государство безвозмездно предоставит трехкомнатную квартиру в Ереване", - сказал Хачатрян.
Депутат подчеркнул, что не имеет значения, куда офицер будет направлен на службу – в Тавушскую, Сюникскую или Вайоцдзорскую области, после окончания учебы у него будет 3-комнатная квартира в Ереване. Хачатрян призвал молодых людей в возрасте 18-23 лет поступать в военно-учебное заведение. Он назвал это крупнейшей и самой значимой реформой за последние десятилетия в формировании офицерского «ядра».