Հուսիները գրոհել են ԱՄԷ-ի եւ Սաուդյան Արաբիայի վրա  բազմաթիվ հրթիռներով եւ անօդաչուներով
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եմենյան «Անսար Ալլահ» (հուսիներ) խռովարար շարժումն անցյալ գիշեր գրոհել Է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների (ԱՄԷ) եւ Սաուդյան Արաբիայի տարածքի վրա «մեծ քանակությամբ» բալիստիկ հրթիռներով եւ անօդաչու թռչող ապարատնեով: Այդ մասին, ինչպես հաղորդում Է Almasirah հեռուստաալիքը, հունվարի 24-ին հայտնել Է խռովարարների զինված ուժերի պաշտոնական ներկայացուցչ Յահյա Սարիան, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մասնավորապես, նրա խոսքով, ԱՄԷ-ում հրթիռակոծումների Է ենթարկվել օդուժի «Ադ Դաֆրա» ռազմակայանը (Աբու Դաբիից 30 կիլոմետր դեպի հարավ - արեւմուտք) եւ «այլ կարեւոր թիրախներ թշնամու մայրաքաղաքում»: «Բացի դրանից, մեծ քանակությամբ «Սամադ-3» դրոններով գրոհի են ենթարկվել կենսականորեն կարեւոր օբյեկտներ Դուբայում»,- ասել Է Սարիան:
Նա նաեւ հաստատել Է, որ հուսիների անօդաչուների եւ հրթիռների թիրախներ են դարձել մի քանի սաուդյան ռազմակայաններ եւ մի շարք օբյեկտներ Ջիզանում եւ Ասիրում: Խռովարարաների ներկայացուցչը, հավաստելով «առաջիկա փուլում գործողությունների մասշտաբներն ընդլայնելու՝ զինված ուժերի լիակատար պատրաստակամությունը», օտարերկրյա ընկերություններին եւ ներդրողներին խորհուրդ Է տվել հեռանալ ԱՄԷ-ից, քանի որ այն դադարել Է անվտանգ երկիր լինելուց», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Хуситы атаковали ОАЭ и Саудовскую Аравию множеством ракет и беспилотников
Йеменское мятежное движение "Ансар Аллах" (хуситы) атаковало минувшей ночью территорию Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) и Саудовской Аравии "большим количеством" баллистических ракет и беспилотных летательных аппаратов (БЛА). Об этом, как передает телеканал Almasirah, как передает Арменпресс, об этом сообщил в понедельник официальный представитель ВС мятежников генерал Яхья Сариа.
В частности, по его словам, в ОАЭ ракетным обстрелам подверглась база ВВС "Ад-Дафра" (в 30 км к юго-западу от Абу-Даби) и "другие важные цели в столице врага". "Кроме того, жизненно важные объекты были атакованы большим количеством дронов "Самад-3" в Дубае", - сказал Сариа.
Он также утверждал, что целью БЛА и ракет хуситов стали несколько саудовских военных баз и ряд объектов Джизане и Асире. Представитель мятежников, подтвердив "полную готовность вооруженных сил расширять масштабы операций на предстоящем этапе", рекомендовал иностранным компаниям и инвесторам покинуть ОАЭ, поскольку они "перестали быть безопасной страной".