Կանադան դիտարկում է Ուկրաինային օգնություն տրամադրելու տարբերակները. Թրյուդո
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայի իշխանությունները դիտարկում են Ուկրաինային աջակցության տրամադրման զանազան տարբերակներ: Ինչպես փոխանցում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն:
Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք հնարավոր է Ռուսաստանի հետ սահմանին իրադրության լարման ֆոնին Ուկրաինային հավելյալ, այդ թվում և ռազմական աջակցություն տրամադրել՝ Թրյուդոն ասել է. «Մենք հաշվի ենք առնում տարբեր գործոններ: Շարունակում ենք տարբեր մակարդակներում աջակցել Ուկրաինայի ժողովրդին»:
Թրյուդոն հիշեցրել է, որ Կանադայի զինված ուժերը 2015 թվականից Unifier գործողության շրջանակում վերապատրաստում են ուկրաինացի զինվորներն ու սպաներին: Առաքելության կազմում շուրջ 200 կանադացի զինծառայող կա:

Трюдо сообщил, что Канада рассматривает различные варианты помощи Украине
Власти Канады рассматривают различные варианты помощи Украине на фоне неспокойной ситуации на ее границе с Россией. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом в среду заявил журналистам канадский премьер-министр Джастин Трюдо.
"Мы смотрим на множество факторов при принятии решений о том, как лучше помочь украинскому народу, - сказал он, отвечая на вопрос о возможной дополнительной помощи Украине, в том числе военной. - Мы продолжим поддерживать народ Украины на различных уровнях". Премьер напомнил, что Вооруженные силы Канады с 2015 года в рамках операции Unifier ("Объединитель") проводят обучение солдат и офицеров украинской армии на Яворовском полигоне в Львовской области. В состав миссии входят примерно 200 канадских военных.