Ռեժիսոր Լիլիթ Ալթունյանի «Երբ ես տխուր եմ» ֆիլմը կցուցադրվի միջազգային կինոփառատոններում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռեժիսոր Լիլիթ Ալթունյանի «Երբ ես տխուր եմ» հայ-ֆրանսիական արտադրության անիմացիոն ֆիլմը հոկտեմբերի 15-ին «Անիմեսթ» անիմացիոն ֆիլմերի միջազգային փառատոնում (Animest International Animation Festival, Ռումինիա) իր համաշխարհային պրեմիերայից հետո ցուցադրության համար ընտրվել է 6 միջազգային կինոփառատոնների կողմից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը:
Ֆիլմը կցուցադրվի Հարավային Կորեայի, Պորտուգալիայի, Հունաստանի, Ղազախստանի, Շրի Լանկայի, Ֆրանսիայի միջազգային ճանաչում վայելող կինոփառատոններում:
Ֆիլմը նկարահանվել է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսական աջակցությամբ: Այն արտադրել է «Հոշկի ֆիլմ» ընկերությունը, համարտադրողը «Ֆոլիմաժ» (Ֆրանսիա) ընկերությունն է, ռեժիսորը և նկարիչը Լիլիթ Ալթունյանն է, սցենարի հեղինակները Լիլիթ Ալթունյանն ու Արմինե Անդան, պրոդյուսերը Արմինե Անդան է, համապրոդյուսերը Ռեժինալդ դե Գիյեբոնն է, կոմպոզիտորը՝ Միքայել Ոսկանյանը: Հերոսներին հնչյունավորել են Արմինե Անդան (հայերեն), Նաիրի Խաչադուրեանը (ֆրանսերեն), Վիկտորիա Ալեքսանյանը (անգլերեն):

Фильм режиссера Лилит Алтунян «Когда мне грустно» будет показан на международных кинофестивалях
Армяно-французский анимационный фильм «Когда мне грустно» режиссера Лилит Алтунян, после его мировой премьеры, состоявшейся 15 октября на Международном анимационном фестивале Animest (Румыния), был выбран для показа еще на 6 международных кинофестивалях.
Фильм будет показан на известных кинофестивалях в Южной Корее, Португалии, Греции, Казахстане, Шри-Ланке и Франции.
Фильм снят при финансовом содействии Национального киноцентра Армении компанией «Hoshki Film», совместно с «Folimage» (Франция). Режиссер анимации Лилит Алтунян, сценарий Лилит Алтунян и Армине Анда, продюсер Армине Андан, сопродюсер - Режинальд де Гиебон, композитор - Микаел Восканян. Действующих лиц анимации озвучили Армине Анда (на армянском), Наири Хачадурян (на французском), Виктория Алексанян (на английском).